Rosja. Dmitrij Miedwiediew odpowiada Izraelowi: Ten ruch zniszczy stosunki między naszymi krajami

Świat
Rosja. Dmitrij Miedwiediew odpowiada Izraelowi: Ten ruch zniszczy stosunki między naszymi krajami
Wikimedia Commons/ By Government.ru, CC BY 4.0
Dmitrij Miedwiediew, zdj. ilustracyjne

- Wydaje się, że Izrael zamierza dostarczać broń reżimowi kijowskiemu. To bardzo lekkomyślny ruch. Zniszczy wszystkie stosunki między naszymi krajami - napisał na Telegramie były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. To reakcja na niedzielą deklarację ministra ds. diaspory Izraela Nachmana Szaja, który zapowiedział, że "czas, aby Ukraina otrzymała również od nas pomoc wojskową".

Miedwiediew określił broniących ojczyzny Ukraińców "maniakami Bandery, byłymi nazistami". "Wystarczy spojrzeć na symbolikę ich współczesnych popleczników" - pisał na Telegramie.

 

"Jeśli otrzymają broń, to nadszedł czas, aby Izrael ogłosił Banderę i Szuchewycza swoimi bohaterami..." - zakończył swoją wypowiedź. (Roman Szuchewycz - jako główny dowódca UPA ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za zaakceptowanie rzezi wołyńskiej).  

Zapowiedź Nachmana Szaja

Wpis Miedwiediewa jest reakcją na deklarację ministra ds. diaspory Izraela Nachmana Szaja, który w niedzielę opowiedział się za przekazaniem borni Ukrainie. 

 

"Dzisiaj rano poinformowano, że Iran przekazuje pociski balistyczne do Rosji. Nie ma wątpliwości, jakie stanowisko powinien zająć Izrael w tym krwawym konflikcie. Nadszedł czas, aby Ukraina otrzymała również od nas pomoc wojskową, taką jak ta, której udzielają jej USA i państwa NATO" - napisał Szaj na Twitterze.

 

Iran dostarczy Rosji rakiety 

Wcześniej "Washington Post" podał, że Iran przekaże Federacji Rosyjskiej pociski balistyczne ziemia-ziemia, które prawdopodobnie zostaną wykorzystane do uderzeń na Ukrainę. Ich zasięg to 300-700 km. 

 

Kreml już używa irańskiej broni w inwazji na Ukrainę. 

 

W poniedziałek doszło do ataku na Kijów, właśnie irańskimi dronami kamikadze. W stolicy Ukrainy od samego rana słychać było wybuchy.

W mieście uruchomiono alarm przeciwlotniczy. Więcej informacji na ten temat TUTAJ.

ap/grz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie