Wojna w Ukrainie. Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Zaporoże

Świat
Wojna w Ukrainie. Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Zaporoże
Anatolij Kurtew/Telegram
Ludność cywilna Zaporoża przeniosła się do schronów

We wtorek rano Rosjanie przeprowadzili ataki rakietowe na Zaporoże. W wyniku ostrzału ucierpiały m.in. obiekty infrastruktury. Alarm rakietowy ogłoszono w niemal wszystkich obwodach Ukrainy.

O atakach rakietowych na Zaporoże napisał na swoim koncie w serwisie Telegram szef administracji wojskowej w obwodzie zaporoskim Ołeksandr Staruk. Alarm przeciwlotniczy rozległ się ok. godz. 6 czasu lokalnego.

Celem były głównie obiekty miejskiej infrastruktury, a mieszkańcy przenieśli się do schronów. Zdjęcie jednego z płonących budynków zamieściła Nexta. 

Atak rakietowy na Zaporoże. Są ofiary

Szef rady miejskiej Zaporoża Anatolij Kurtew poinformował, że są ofiary śmiertelne ataków, ale na razie nie przedstawił dokładnych statystyk. Rakiety trafiły m.in. w szkołę, placówkę medyczną, blok mieszkalny i salon samochodowy.  

 

Jak relacjonuje ukraiński korespondent Polsat News Mateusz Lachowski, w Zaporożu doszło do kilkunastu wybuchów. 

 

WIDEO: Atak rakietowy na Zaporoże. Alarmy niemal w całej Ukrainie

 

Zagrożenie w większości obwodów

Agencja Ukrinform podała, że we wtorek alarmy rakietowe ogłoszono w niemal wszystkich obwodach Ukrainy. Nie obowiązuje on jedynie w obwodach wołyńskim, lwowskim, tarnopolskim, iwanofrankowskim, rówieńskim i zakarpackim.

 

- To kolejny niespokojny dzień. W obwodzie winnickim miał mieć miejsce atak na elektrownię. Wybuchy było słychać także na zachodzie Ukrainy, w obwodzie tarnopolskim. Pojawiły się również informacje o ataku na Odessę - mówił Mateusz Lachowski. 

arż/grz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie