Zamiast budy, dostał obudowę telewizora. "Szczeniak był systematycznie bity"

Polska
Zamiast budy, dostał obudowę telewizora. "Szczeniak był systematycznie bity"
Facebook / TOZ Opole
90-latka maltretowała psa. Interweniowali opolscy wolontariusze

Wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu odebrali blisko 90-letniej kobiecie szczeniaka, którego regularnie biła, trzymała w obudowie po telewizorze i karmiła spleśniałym chlebem. To nie pierwszy pies, nad którym znęcała się emerytka. Dwa lata temu na terenie jej posesji doszło do podobnej interwencji.

Blisko 90-letnia kobieta znęcała się nad trzymiesięcznym szczeniakiem, którego niedawno otrzymała od swoich sąsiadów. Mieszkanka wsi znajdującej się pod Grodkowem na Opolszczyźnie trzymała zwierzę poza domem, w starej obudowie po telewizorze. Karmiła je m.in. spleśniałym chlebem.


O zdarzeniu poinformowali w mediach społecznościowych wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu, którzy otrzymali zgłoszenie na temat emerytki od jednego z mieszkańców wspomnianej wsi.

 

Kobieta była znana wolontariuszom

Gdy opolscy wolontariusze w minioną sobotę udali się na interwencję do domu kobiety, natychmiast skojarzyli, że mieli z nią do czynienia dwa lata temu. Wówczas odebrali jej psa, którego seniorka biła i przywiązywała łańcuchem do stołu. Teraz zdecydowali się na taki sam krok.

 

ZOBACZ: Wielkopolska. Pies ukąszony przez żmiję. "Gdyby nie błyskawiczna diagnoza, pies mógłby nie przeżyć"

 

"Szczeniak na widok wyciągniętej dłoni kuli się i sika pod siebie, a kiedy człowiek zbliża się do niego zastyga w bezruchu i tylko się trzęsie, wpatrzony w jeden punkt, jakby czekał na kolejny cios! Tak, z pełną odpowiedzialnością po zachowaniu tego szczeniaka możemy stwierdzić, że był systematycznie bity!" - relacjonują na Facebooku wolontariusze TOZ Opole.

 

"Jak myślicie ile czasu przeżyłby w tym miejscu? Bity, głodzony, zmarznięty. Brakuje nam już sił, przeraża brak świadomości i znieczulica, ile takich psów i szczeniąt czeka na pomoc? Ilu nie zdołamy pomóc?" -czytamy dalej we wpisie.

Trwa zbiórka na szczeniaka

Wolontariusze poinformowali, że odebranego starszej kobiecie szczeniaka nazwali Muffinek. 

 

"Przywrócimy mu wiarę w ludzi i znajdziemy dom, gdzie nigdy nie zazna ani głodu ani strachu" - napisali na Facebooku.

 

W sieci ruszyła zbiórka na szczepienie, odrobaczenie i jedzenie dla zwierzęcia. O jej szczegółach można przeczytać na stronie TOZ Opole.

mms/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie