Gdynia: 22-latek znęcał się nad kotem. Mężczyzna trafi do aresztu

Polska
Gdynia: 22-latek znęcał się nad kotem. Mężczyzna trafi do aresztu
Instagram/diozpl (screen)
22-latek znęcał się nad kotem. Drastycznymi materiałami "chwalił się" w sieci

22-latek, który znęcał się nad kotem i publikował drastyczne materiały w mediach społecznościowych, trafi do aresztu na trzy miesiące - zadecydował sąd w Gdyni. Mężczyźnie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

22-latek w piątek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Gdyni, gdzie odbyło się jego przesłuchanie.

 

Jak przekazała oficer prasowa KMP w Gdyni podkom. Jolanta Grunert, funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie dla mężczyzny tymczasowego aresztu. Dodała, że prokuratura przychyliła się do wniosku, a Sąd Rejonowy w Gdyni podtrzymał decyzję i 22-latek trafił na 3 miesiące do aresztu.

 

Mężczyzna został zatrzymany w środę przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Gdyni–Oksywiu. Mundurowi ustalili, że 22-latek podczas nieobecności właściciela kota krępował zwierzę kablem, a następnie publikował materiały o tym na portalach społecznościowych. Ze względu na ich drastyczność, zdecydowaliśmy się ich nie publikować.

Katowany kot pod opieką wolontariuszy

Policjanci w trakcie śledztwa zabezpieczyli materiał dowodowy, między innymi telefon komórkowy. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami grozi kara do 5 lat więzienia.

 

 

Katowany kot trafił pod opiekę fundacji OTOZ Animals. Wolontariusze informowali, że stan zwierzęcia nie jest dobry: "ma trudności z poruszaniem się, ma również spalone wąsy, opuchniętą łapkę oraz zaburzenia błędnika" - pisali.

bas / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie