Wielka Brytania. Zabójstwo 14-letniego Polaka w Gateshead. Rówieśnik ofiary usłyszał zarzuty

Świat
Wielka Brytania. Zabójstwo 14-letniego Polaka w Gateshead. Rówieśnik ofiary usłyszał zarzuty
Facebook/Northumbria Police
Podejrzany o zabójstwo 14-letniego Polaka usłyszał zarzuty

W związku ze śmiercią 14-etniego Polaka w Gateshead brytyjska policja zatrzymała jego rówieśnika i rok młodszą dziewczynę. Chłopak usłyszał w piątek zarzut zabójstwa, a 13-latka opuściła areszt za kaucją.

Policja z Northumbrii przekazała, że 14-latek zastał we wtorek aresztowany pod zarzutem zabójstwa, a 13-latka pod zarzutem pomocy podejrzanemu - podał portal uk.movies. W piątek chłopak stanął przed sądem. Posiedzenie miało charakter proceduralny. Jego dane nie zostały upublicznione ze względu na to, że jest niepełnoletni. Jego koleżanka opuściła areszt za kaucją. 

Zabójstwo w parku

Do zabójstwa doszło w poniedziałek (3 października) w miejscowości Gateshead w hrabstwie Tyne and Wear. W pobliżu parku policja odnalazła ciężko rannego nastolatka.

 

Chłopak został natychmiast przewieziony do szpitala, jednak mimo wysiłków lekarzy zmarł we wtorek rano. 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Zabójstwo 14-letniego Polaka. Policja zatrzymała jego rówieśników

 

W środę poinformowano, że ofiarą był 14-letni Polak Tomasz O. Ponieważ na ciele nastolatka były rany kłute policja wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa.

Poruszające oświadczenie rodziny

Tomasz wraz z rodziną przeprowadził się do Anglii kilka lat temu. W piątek jego rodzina opublikowała poruszające oświadczenie.

 

"Tomasz był niezwykłym synem, miłym i opiekuńczym wzorem do naśladowania dla swojego młodszego brata i wielkim przyjacielem dla tak wielu. Był utalentowanym, inteligentnym młodym człowiekiem i wspaniałym piłkarzem. Miał tak duży potencjał i całe życie przed sobą" - napisała matka chłopca. 

 

Rodzina zamordowanego przekazała, że ich życie nigdy już nie będzie takie samo. "Sprawił, że byliśmy tak dumni z bycia jego rodzicami. Nigdy nie przestaniemy go kochać. Wyrwa pozostawiona w naszym życiu nigdy nie może być wypełniona. Nasz świat zmienił się na zawsze" - czytamy w przekazanym przez policję oświadczeniu.

ap/pgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie