Wojna w Ukrainie. Żołnierze śpiewają "la la la". Występ dla zmobilizowanych w Jekaterynburgu

Świat
Wojna w Ukrainie. Żołnierze śpiewają "la la la". Występ dla zmobilizowanych w Jekaterynburgu
PAP/EPA/ALESSANDRO GUERRA; Twitter
Wokalistka wystąpiła dla rosyjskich żołnierzy w Jekaterynburgu

Dla zmobilizowanych żołnierzy w Jekaterynburgu przygotowano niespodziankę. Przed wyjazdem na front w Ukrainie Rosjanie mogli posłuchać muzyki na żywo. Niektórzy wspólnie z wokalistką śpiewali refren piosenki, inni radośnie podrygiwali w rytm. Wideo z tego wydarzenia trafiło do sieci. Internauci zwrócili uwagę, że autorką piosenki jest artystka urodzona w Kijowie.

Wokalistka w białym stroju, przypominającym mundur rosyjskiej marynarki wojennej, zaśpiewała dla żołnierzy skoszarowanych w obozie wojskowym nr 32 w Jekaterynburgu, w azjatyckiej części Rosji. Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać, jak zmobilizowani Rosjanie ustawieni są na dziedzińcu jednostki. Z głośników płynie radosna, taneczna muzyka. Część żołnierzy jest wyraźnie zadowolona - radośnie tańczy i buja się w rytm utworu. 

 

ZOBACZ: Rosja. Ramzan Kadyrow chce posłać swoich synów na front. Żaden z nich nie jest pełnoletni

 

Piosenkarka, chcąc zachęcić wojskowych do wspólnej zabawy, podchodzi do tych bardziej nieśmiałych. Kobieta daje im mikrofon i zachęca, by razem z nią śpiewali refren piosenki. Kilku z nich ulega i śpiewa "la la la", rozbawiając resztę. 

 

"Dziękuję wam. Z Bogiem!" - kończy wokalistka. Utwór, który zaśpiewała, to "La la la" ukraińskiej piosenkarki Nataliji Mohyłewskiej. Piosenka pochodzi z lat 90-tych. 

 

"Czasami oglądając nagrania z Rosji czuje się jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR" - napisał na Twitterze korespondent Polsat News w Ukrainie Mateusz Lachowski. 

 

"To mogło być dla wielu ostatnie la la la", "Cyrk na kółkach. Żałosne" - czytamy w komentarzach pod wideo. 

dsk/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie