Łódzkie: Ciężarna kobieta prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Grozi jej więzienie

Polska
Łódzkie: Ciężarna kobieta prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Grozi jej więzienie
Policja
Policja zatrzymała ciężarną kobietę, która pijana prowadziła samochód / zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Rawy Mazowieckiej zatrzymali 36-latkę, która będąc w zaawansowanej ciąży, prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. W trakcie interwencji okazało się, że kierująca fiatem nie posiada też prawa jazdy.

We wtorek 4 października o godzinie 13:00 na drodze krajowej numer 72 w miejscowości Soszyce w województwie łódzkim policjanci z rawskiej komendy zatrzymali do kontroli fiata seicento. Za kierownicą samochodu siedziała kobieta w zaawansowanej ciąży, która była pod widocznym wpływem alkoholu.

 

Badanie alkomatem wykazało u 36-letniej mieszkanki powiatu skierniewickiego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła mundurowym, że przyjmuje leki, po których może mieć w organizmie "śladowe"’ ilości alkoholu. Kierująca fiatem nie posiadała też prawa jazdy, które straciła 8 lat temu za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

36-latka może trafić do więzienia

Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ: Brzeg. Kierowca po narkotykach uciekał przed policją. Samochód wpadł do rowu

 

Za prowadzenie samochodu bez uprawnień grozi z kolei grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych.

 

- Przypominamy, że spożywanie alkoholu w ciąży jest bardzo niebezpieczne dla dziecka. Nawet niewielka dawka alkoholu spożyta w trakcie ciąży, może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem dziecka i stać się obciążeniem na całe jego życie. O tej sytuacji zostanie powiadomiony Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, aby objął rodzinę opieką - informuje mł. asp. Agata Krawczyk z Łódzkiej Policji.

mms/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie