Brzeg. Kierowca po narkotykach uciekał przed policją. Samochód wpadł do rowu

Polska
Brzeg. Kierowca po narkotykach uciekał przed policją. Samochód wpadł do rowu
KPP Opole
Podczas ucieczki kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi

Samochodową ucieczkę przed policją 22-latek z powiatu brzeskiego zakończył w przydrożnym rowie. Mężczyzna miał już cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Jak przekazuje policja, kierowca był pod wpływem narkotyków. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z jednostki patrolowo-interwencyjnego na jednej z głównych ulic w Brzegu (woj. opolskie) zauważyli pojazd, który na ich widok zaczął się oddalać. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, auto nie zatrzymało się.

 

ZOBACZ: W. Brytania. Mężczyzna chciał podpalić dom, podpalił siebie. Policja udostępniła nagranie

 

Policjanci natychmiast podjęli pościg. Do akcji dołączył patrol kryminalny. Na obrzeżach miasta kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.

 

Mężczyzna nie zrezygnował z ucieczki i uciekał dalej pieszo. Już po kilkuset metrach funkcjonariusze zatrzymali kierowcę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego.

 

Badanie narkotesterem pokazało, że podejrzany kierował pod wpływem narkotyków. W systemie zaś widniała informacja o cofniętych uprawnieniach.

 

ZOBACZ: Zachodniopomorskie. Nieznany sprawca zastrzelił małego rysia. Szuka go policja

 

W pojeździe podróżowały jeszcze dwie osoby, które nie odniosły poważniejszych obrażeń. Jeden z pasażerów, 24-letni mężczyzna, posiadał przy sobie kilka gramów klefedronu.

 

Za ucieczkę 22-latkowi grozi do 5 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat. Odpowie od również za kierowanie pod wpływem narkotyków. Natomiast starszy mężczyzna, za posiadanie narkotyków, może się liczyć z karą do 3 lat więzienia.

mbl/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie