Jelenia Góra: Zuchwała kradzież koparki na lawecie. Policja ujęła przestępców

Polska
Jelenia Góra: Zuchwała kradzież koparki na lawecie. Policja ujęła przestępców
Policja Dolnośląska
Złodzieje ukradli koparkę na lawecie

W Jeleniej Górze złodzieje ukradli lawetę z koparką - przekazała reporterka Polsat News. Aby uniemożliwić identyfikację swojego pojazdu, mężczyźni obkleili auto czarną folią. Z tego powodu nie mogli korzystać z drzwi samochodu. W trakcie kradzieży jeden z nich wychodził przez okno busa. Policja zatrzymała sprawców i odzyskała ukradzioną koparkę.

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież lawety, na której znajdowała się koparka. Aby uniemożliwić rozpoznanie, złodzieje okleili swojego busa czarną folią. Jednak z tego powodu, nie mogli używać drzwi w aucie. Jeden z mężczyzn w trakcie kradzieży musiał wychodzić przez okno - przekazała reporterka Polsat News Katarzyna Janke.

 

Do zdarzenia doszło 23 września 2022 roku na terenie jednej z jeleniogórskich firm. Mężczyźni ukradli lawetę, na której znajdowała się koparka. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na 108 tysięcy złotych

 

O zdarzeniu powiadomił policję pokrzywdzony. Funkcjonariusze na podstawie analizy nagrań z kamer oraz zebranych informacji zidentyfikowali mężczyzn podejrzewanych o ten czyn na terenie innego powiatu i odzyskali skradzione mienie. Obecnie są wyjaśniane szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Zatrzymanym grozi do pięciu lat więzienia

- Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu jaworskiego w wieku 42 i 31 oraz 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego podejrzanych o kradzież - przekazała podinspektor Edyta Bagrowska.

 

ZOBACZ: Dobrzechów: Kierowca bmw wjechał w drzewo. 29-latek zginął na miejscu


Policjantka dodała, że mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a  grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

WIDEO - Jelenia Góra: Złodziej potrafi. Zuchwała kradzież koparki na lawecie

 

 

- 42-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące, 31-latek trafił również do aresztu śledczego, gdyż miał do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 7 miesięcy za inne czyny, a 35-latek został objęty dozorem policyjnym - przekazała Bagrowska.

mbl/ sgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie