Różaniec do granic. Na plażach, przy rzekach i słupach granicznych pomodlą się w intencji Polski

Polska
Różaniec do granic. Na plażach, przy rzekach i słupach granicznych pomodlą się w intencji Polski
Polsat News

Tysiące wiernych znów zgromadzą się przy granicy, aby wspólnie pomodlić się w intencji kraju. W tym roku w ramach inicjatywy "Różaniec do granic" koronki będą rozbrzmiewać w kilkudziesięciu miejscach na bałtyckich plażach oraz przy Odrze.

Listę wszystkich lokalizacji, gdzie wierni będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych, udostępniła na swojej stronie archidiecezja szczecińsko-kamieńska. "Różaniec do granic" odbędzie się 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej.

 

ZOBACZ: "Lepiej walczyć różańcem niż karabinem". Tysiące wiernych modliło się w ramach akcji "Różaniec do Granic"

 

Msze święte zostaną odprawione dokładnie o godzinie 15:00, w wielu miejscach na przygranicznych terenach - zarówno na lądzie, gdzie Polska graniczy z Niemcami, a także na plaży, w pobliżu granicy morskiej. Wszystkie modlitwy skierowane będą "w intencji naszej Ojczyzny Polski" - jak czytamy w komunikacie kurii.

Wezmą różaniec i pójdą na granicę, by modlić się za Polskę

Zanim uczestnicy akcji rozpoczną kontemplację tajemnic różańca, planowane są spotkania w lokalnych parafiach w przygranicznych i nadmorskich miejscowościach - informuje szczecin.se.pl. Wierni odmówią modlitwy dopiero po przejściu w okolice przejść granicznych z Niemcami, na brzeg Odry oraz morza.

 

Tam, gdzie przebiega granica morska, katolicy zbiorą się m.in. w Mrzeżynie, przy pomniku zaślubin z Bałtykiem, w Niechorzu i Rewalu na deptaku, w Świnoujściu, Dziwnówku, Kołczewie, Wisełce, Międzywodziu na plaży, a w Międzyzdrojach na molo (jako najdalej wysunięty punkt do granicy morskiej).

 

ZOBACZ: "Die Welt" broni akcji "Różaniec do granic". "Nie jest wymierzona w Rosję, ani w islam"

 

Na granicy lądowej zaś wierni odmówią różaniec przy słupkach granicznych w Świnoujściu, Kołbaskowie, Cedyni, Gryfinie, Nowym Warpnie i innych przygranicznych miejscowościach nad Odrą.

Początki "Różańca do granic". Milion uczestników pierwszej edycji

"Różaniec do granic" po raz pierwszy został zorganizowany 7 października 2017 roku - w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Inicjatorami akcji był Maciej Bodasiński oraz Lech Dokowicz z Fundacji Solo Dios Basta. 

 

ZOBACZ: Akcja Różaniec do Granic ma uchronić Polskę m.in. przed islamizacją. "Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem"

 

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zdecydował wtedy o poinformowaniu przez Episkopat wszystkich parafii w Polsce o mającej się odbyć wielkiej modlitwie różańcowej na granicach. W wydarzeniu brało udział 320 kościołów na przygranicznych terenach. Według organizatorów różaniec odmówiło wspólnie nawet milion uczestników.

 

 

map/ sgo
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie