Akcja Różaniec do Granic ma uchronić Polskę m.in. przed islamizacją. "Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem"

Polska
Akcja Różaniec do Granic ma uchronić Polskę m.in. przed islamizacją. "Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem"
Flickr/FotoKatolik

Tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii - przekonują organizatorzy akcji. Liczą, że 7 października ponad milion Polaków weźmie udział w modlitwach wokół granic Polski. - Polacy mają stanąć wzdłuż granic kraju i o tej samego godzinie odmówić różaniec - tłumaczy Maciej Bodasiński, współorganizator akcji. W sprawie wydarzenia specjalny komunikat do parafii w całej Polsce wydadzą biskupi.

O poinformowaniu przez Episkopat wszystkich parafii w Polsce o wielkiej modlitwie na granicach Różaniec Do Granic w święto Matki Bożej Różańcowej (7 października) zdecydował podczas Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Komunikat będzie informacją do wszystkich diecezji, która ma zachęcić wiernych do wzięcia udziału w Różańcu Do Granic.

 

- Celem jest otoczenie Polski modlitwą, otoczenie całej Polski różańcem. Jednego dnia, 7 października, Polacy mają stanąć wzdłuż granic kraju i o tej samego godzinie odmówić różaniec. Za Polskę i za cały świat - tłumaczy w wywiadzie dla tygodnika "W Sieci Prawdy" Maciej Bodasiński, jeden ze współorganizatorów akcji.

 

"W 1920 roku za plecami żołnierzy Warszawa leżała krzyżem"

 

- Europa modliła się przed bitwą pod Lepanto, gdy flota chrześcijańska powstrzymywała Turków. Cała Polska modliła się, gdy Sobieski szedł na Wiedeń. W 1920 roku za plecami żołnierzy Warszawa leżała krzyżem - Bodasiński wymienia zwycięstwa zawdzięczane modlitwom składanym na ręce Maryi.

 

Jego zdaniem, wobec narastających zagrożeń, Polska kolejny raz musi oddać się w opiekę Matce Jezusa Chrystusa.

 

Wśród zagrożeń Bodasiński wymienia m.in. grożący Europie konflikt zbrojny, islamizację i towarzyszące jej islamskie zamachy terrorystyczne oraz coraz bardziej widoczne odcięcie się Zachodu od chrześcijańskich korzeni. 

 

- Odrzucamy też dziesięć przykazań, czyli spoiwo naszej cywilizacji. Jeśli odrzucimy Dekalog, przestaniemy istnieć - alarmuje inicjator Różańca do Granic.

 

Udział potwierdziło już 21 diecezji granicznych

 

Udział w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach Polski 7 października potwierdziło już 21 diecezji granicznych. Zostały już w nich wyznaczone kościoły stacyjne, których obecnie jest w całym kraju łącznie około 300.

 

Dalsze prace organizacyjne to m.in. wyznaczenie punktów modlitwy wzdłuż granicy.


Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski opracowała pomoce dla duszpasterzy i animatorów, zawierające wytyczne dotyczące poprowadzenia nabożeństwa, poprzedzającego modlitwę na granicach. Będą one udostępnione na stronie internetowej wydarzenia.

 

"Bardzo pragniemy wyjść ze światłem do całego świata" - informują organizatorzy akcji.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie