Stargard. Jarosław Kaczyński o tweecie Sikorskiego: Lepiej się Rosji przysłużyć nie można było

Polska
Stargard. Jarosław Kaczyński o tweecie Sikorskiego: Lepiej się Rosji przysłużyć nie można było
PAP/Marcin Bielecki
Prezes odniósł się do wpisu Radosława Sikorskiego

- Dlaczego on to zrobił? Nie wiem, ale wiem, że zrobił - powiedział w niedzielę Jarosław Kaczyński w Stargardzie, komentując usunięty wpis Radosława Sikorskiego. Prezes PiS uznał, że "podziękowania" byłego szefa MSZ, dla Stanów Zjednoczonych w związku z wyciekiem z Nord Stream były "przysłużeniem się Rosji".

"Thank you, USA", czyli "dziękujemy wam, USA" - wpis o takiej treści europoseł KO Radosław Sikorski opublikował na Twitterze załączając zdjęcie wycieku z gazociągu Nord Stream 2. Wpis byłego szefa MSZ wykorzystała rosyjska propaganda, która oskarża o sabotaż Stany Zjednoczone.

 

 

"Robocze hipotezy o tym, kto miał motyw i zdolność, aby to zrobić, stawiam naturalnie tylko we własnym imieniu" - podkreślił Sikorski w kolejnym wpisie. Oryginalny tweet ze zdjęciem, został usunięty z profilu polityka.

Kaczyński o Sikorskim: Z głową, jak sądzę, wszystko jest ok

- Przecież to, co powiedział Radosław Sikorski, to ambasador rosyjski w ONZ pokazuje jako dowód ich niewinności - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z sympatykami i działaczami w Stargardzie.

 

Uznał, że Rosji "lepiej się przysłużyć nie można było". - Dlaczego on to zrobił? Nie wiem, ale wiem, że zrobił. I mówienie, że to ekstrawagancja. Proszę państwa ekstrawagancja, to jakby, nie wiem, przyszedł na jakieś przyjęcie dyplomatyczne, dajmy na to w slipkach - podkreślił Kaczyński.

 

Według lidera PiS "to byłby despekt dyplomatyczny, to byłby skandal". - A można by go nazwać albo, że jest taki pełen ekstrawagancji, albo też, że coś z nim jest niedobrze - powiedział prezes PiS.

 

ZOBACZ: Wpis Sikorskiego o Nord Stream. Władysław Kosiniak-Kamysz: Twitter powinien być ograniczany

 

Kaczyński powiedział o Sikorskim "z głową, jak sądzę, wszystko jest ok, tylko są jakieś inne przyczyny". - Jakie? Mam nadzieję, że kiedyś to ustalimy - dodał.

laf/bas/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie