Kolejki na wyjazd z Rosji. Przy granicy z Gruzją powstanie punkt mobilizacyjny

Świat
Kolejki na wyjazd z Rosji. Przy granicy z Gruzją powstanie punkt mobilizacyjny
Telegram/Nikolai Levshits
Na przejściach granicznych z Gruzją kilometrowe kolejki uciekających przed rosyjską mobilizacją

W punkcie kontrolnym Upper Lars w Osetii Północnej otwarto przejście graniczne z Gruzją. Decyzja została podjęta ze względu na ogromną liczbę samochodów oczekujących na wyjazd z Rosji. Co więcej, lokalne władze informują, że na granicy ma powstać punkt mobilizacyjny.

"Napływ pojazdów jadących w kierunku Gruzji rośnie. Pomimo podjętych środków, sytuacja pozostaje wciąż napięta" - przekazało MSW Federacji Rosyjskiej, podaje portal Meduza. Resort poinformował również, że "w niedalekiej przyszłości przy granicy powstanie punkt mobilizacyjny".

 

 

W poniedziałek pojawiły się informacje, że Gruzini z powodu korków w punkcie Upper Lars otworzyli przejście graniczne dla poruszających się pieszo. Z kolei FSB stwierdziło, że Rosjanom wolno przekraczać granicę nie pieszo, a jedynie na skuterach czy rowerach.

 

ZOBACZ: Rosyjskie FSB wysyła żołnierzy na granicę z Gruzją. Mają zatrzymywać uciekających przed mobilizacją

 

Co więcej, w poniedziałek rosyjskie służby bezpieczeństwa wysłały do punktu kontrolnego Upper Lars na granicy Rosji z Gruzją transporter opancerzony wraz z żołnierzami. Ci mają pilnować przejścia "na wypadek, gdyby rezerwiści postanowili opuścić kraj". FSB twierdzi, że to jedyny powód, a punkt kontrolny nie będzie "wyposażony" - poinformowała rosyjska stacja telewizyjna RBK, powołując się na lokalnych pograniczników.

 

Aktywista Nikolai Levshits informował, że rosyjski konwój sprzętu wojskowego ruszył w kierunku granicy z Gruzją z Władykaukazu.

 

Rosjanie uciekają przed mobilizacją

Kilometrowe korki na wyjazd z Rosji powstały na granicy z Gruzją zaraz po ogłoszeniu przez Putina "częściowej" mobilizacji. W poniedziałek kolejka do wyjazdu z Rosji ciągnęła się na ponad 20 km. Korki tworzą się również na przejściach z Kazachstanem i Finlandią.

 

ZOBACZ: Media: Po ogłoszeniu mobilizacji z Rosji wyjechało 261 tys. mężczyzn

 

"Nowaja gazieta", powołując się na źródło w administracji prezydenta, donosi, że po ogłoszeniu przez Putina "częściowej" mobilizacji, z Rosji wyjechało 261 tys. mężczyzn.

msm/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie