Łódzkie: Pędził autem za kilkaset tysięcy. Kierowca mclarena słono zapłaci

Polska
Łódzkie: Pędził autem za kilkaset tysięcy. Kierowca mclarena słono zapłaci
Policja Łódzka
Kierowca mclarena dwukrotnie przekroczył prędkość na A-1

29-latek pędził samochodem za kilkaset tysięcy złotych, dwukrotnie przekraczając dozwoloną prędkość. Nie umknęło to uwadze policjantów, którzy zatrzymali mclarena - kierowca otrzymał wysoki mandat, a na jego konto dopisano 15 punktów karnych. Kolejne takie wojaże skończą mogą go kosztować utratę prawa jazdy.

22 września przypadał w Polsce dzień bez samochodu - najwyraźniej obchodzić go nie miał zamiaru 29-letni kierowca, który po godzinie 20 został zatrzymany na autostradzie A-1, na wysokości miejscowości Gąski (woj. łódzkie).

 

Kierujący superautem marki McLaren mężczyzna ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. St. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowa łódzkiej policji podała, że "w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h mężczyzna poruszał się z prędkością 159 km/h".

 

ZOBACZ: Drezdenko. Pies utknął w kanapie. Właścicielka wezwała policję

 

Gajewska przekazała, że za popełnione wykroczenie 29-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł, a na jego konto dopisano 15 punktów karnych. 

 

Pędził mclarenem na autostradzie A-1Policja Łódzka
Pędził mclarenem na autostradzie A-1

Policja apeluje o rozwagę

Przy okazji tego zdarzenia policjanci przypomnieli, że "nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych".

 

- Pośpiech, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze i własnych umiejętności zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń - zaznaczyła st. asp. Izabela Gajewska.

mst/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie