Zakopane: Słowacka para okradała automaty w myjniach samochodowych

Polska
Zakopane: Słowacka para okradała automaty w myjniach samochodowych
KPP Zakopane
Przestępcy szczególnie upodobali sobie okradanie automatów na myjniach samochodowych

Zakopiańska policja zatrzymała parę złodziei pochodzących ze Słowacji - 33-letnią kobietę i 32-letniego mężczyznę. Przestępcy szczególnie upodobali sobie okradanie automatów, do których wrzuca się monety na myjniach samochodowych. Nie był to jednak jedyny przedmiot ich działalności.

Na początku września tatrzańscy policjanci odnotowali kilka włamań do automatów myjni samochodowych m.in. w Poroninie i Białce Tatrzańskiej. Sprawców udało się uchwycić na kamerach monitoringu, które zarejestrowały ich wizerunek oraz pojazd, którym się poruszali. Ujęcie przestępców było kwestią czasu. 

Nie tylko myjnie samochodowe

14 września w Bukowinie Tatrzańskiej funkcjonariusze zatrzymali samochód z nagrań. Byli w nim 33-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna pochodzący ze Słowacji. Na razie cudzoziemcy usłyszeli zarzuty dotyczące trzech przestępstw tj. dwóch usiłowań włamań do automatów na myjniach samochodowych oraz kradzieży kasetki z pieniędzmi z jednego ze sklepów w Jabłonce. Straty są szacowane na ponad 23 tys. złotych. 

 

 

Zakopiańska policja podejrzewa, że słowacka para złodziei może mieć na sumieniu także inne przestępstwa dokonane na południu Polski.

 

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o trzymiesięczny areszt dla kobiety i mężczyzny. Może im grozić od roku do 10 lat pozbawienia wolności. 

arż/ac/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie