Anglia. Atak przed szkołą. 16-latek zadźgał 15-latka na oczach uczniów

Świat
Anglia. Atak przed szkołą. 16-latek zadźgał 15-latka na oczach uczniów
Google Maps
Do ataku doszło w północnej Anglii

W północnej Anglii przed szkołą rozegrała się tragedia. 15-letni uczeń został dźgnięty nożem na oczach swoich kolegów. Atak miał przeprowadzić o rok starszy chłopak, którego po obławie zatrzymała policja. Społeczność miasteczka złożyła rodzinie chłopca kondolencje.

15-letni Khayri McLean został zasztyletowany przez napastnika przed North Huddersfield Trust School. Do ataku doszło o godz. 15 w pobliżu bramy do szkoły. Uczniowie wychodzili z budynku i wracali do domu. Atak odbył się na ich oczach.

 

"Świadkowie mówią, że uczeń został przyparty do ziemi i wielokrotnie dźgnięty. Policja prowadzi teraz dokładne śledztwo w sprawie morderstwa w szkole" - przekazał internauta na Twitterze.

 

"Naprawdę miły chłopiec"

Khayri McLean był "naprawdę miłym chłopcem", jak powiedziała o nim jego dziewczyna, Shyana James - przekazał "The Sun".

 

"Nie mam pojęcia, dlaczego został zasztyletowany. Nie mogę wymyślić żadnego powodu, dla którego ktoś mógłby mu to zrobić" - powiedziała James.

 

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Rannego nastolatka przetransportowano do szpitala, ale pomimo szybkiej interwencji lekarzy, uczeń zmarł.
 
Policja z hrabstwa West Yorkshire przeprowadziła obławę. O godz. 5 rano w jednym z domów namierzono i zatrzymano potencjalnego sprawcę morderstwa. Ustalono, że podejrzany ma 16 lat.

"To najgorszy koszmar dla rodzica"

Przyjaciele i koledzy z klasy złożyli hołd Khayriemu. Dyrektor szkoły również wydał oświadczenie po tragedii.

 

W notatce od jednej z osób czytamy: "Dziecko zabite, rodzina zmiażdżona. Rozpaczamy i opłakujemy". "Moje serce po prostu zatonęło - to jest przerażające. Najgorszy koszmar rodzica" - napisał jeden z żałobników.

 

ZOBACZ: Floryda. Brutalny atak w sklepie. Ofiara cudem przeżyła próbę odcięcia głowy

 

Ktoś inny dodał: "Nie mogę sobie wyobrazić, że rano żegnam się z moim dzieckiem, a potem zostaje ono zamordowane". "Spoczywaj w pokoju Khayri. Taka straszna tragedia spotkała tak młodego chłopaka. Moje serce jest z jego rodziną" - przekazano.

 

W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej North Huddersfield Trust School, Andrew Fell napisał: "Nasze najgłębsze wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół ucznia, którzy są, tak jak my, całkowicie zdruzgotani. Stracili bliską osobę, a my straciliśmy wspaniałego ucznia z naszej społeczności szkolnej".

mbl/ac/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie