Wojna na Ukrainie. Dziwne zachowanie Władimira Putina przed spotkaniem

Świat
Wojna na Ukrainie. Dziwne zachowanie Władimira Putina przed spotkaniem
Twitter/Ria Kremlin Pool
Dziwne gesty Władimira Putina przed spotkaniem z prezydentem Turcji

Prezydent Rosji po raz kolejny musiał czekać na światowego przywódcę. Tuż przed spotkaniem z przywódca Turcji kamery wychwyciły nietypowe gesty u Władimira Putina połączone z wymowną mimiką. Głowa państwa miała się dziwić sposobem przywitania jednego z tureckich gości uczestniczących w spotkaniu.

Władimir Putin uczestniczył niedawno w szczycie Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW), która odbywała się w Samarkandzie w Uzbekistanie.

 

Podczas tego wydarzenia miał okazję spotkać się osobiście z przywódcami kilku państw, m.in. z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i premierem Indii Narendrą Modim. Większość z nich kazała przywódcy Rosji na siebie czekać.

 

Inicjator wojny z Ukrainą tuż po przylocie do Uzbekistanu zasłynął zachowywaniem dystansu i nerwowymi gestami wykonywanymi w trakcie oczekiwania na swoich rozmówców.

Dziwne zachowanie Putina. "Co jest z nim nie tak?"

Teraz wyciekło kolejne nagranie, na którym rosyjski dyktator pozwala sobie na krótki komentarz sytuacji, której był świadkiem tuż przed spotkaniem z Recepem Tayyipem Erdoganem.

 

"Co to jest? Poważnie, co tu jest nie tak z Putinem? Dlaczego zachowuje się tak dziwnie? A może po dwóch latach spędzonych w bunkrze naprawdę stracił kontakt z rzeczywistością?" - napisał na Twitterze białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan.

 

 

Na krótkim, bo niespełna 10-sekundowym nagraniu widać stojącego Putina, który macha do zgromadzonych po jego prawej stronie dziennikarzy, po czym wskazuje palcem witających się po lewej stronie zaproszonych gości. Wśród nich, jak donoszą tureckie media, był sekretarz prasowy Erdogana Ibrahim Kalin witający uściskiem i pocałunkiem jednego z uczestników.

Putin "zaskoczony" ciepłym powitaniem. Ale nie jego

Prezydent Rosji zareagował zdziwieniem i parodiując scenę toczącą się za kulisami wykonał gest ściskania i pocałunku. Następnie mimiką okazywał zaskoczenie. Na zbliżeniu można zobaczyć, że jednocześnie coś mówił do reporterów - składał ręce symulując okrzyk i "wołając" pytał się, "co to było".

 

 

Putinowi na szczycie w Uzbekistanie zdarzało się więcej podobnych wpadek. Media wytykały mu nerwowe zachowanie przed spotkaniem z prezydentem Kirgistanu, który spóźnił się około 30 sekund, a podczas rozmowy z prezydentem Turcji przywódca Federacji Rosyjskiej nazwał go premierem.

 

ZOBACZ: Władimir Putin upokorzony przed kamerami. Prezydent Kirgistanu kazał na siebie czekać

 

Po spotkaniu z Erdoganem w internecie pojawiło się nagranie, na którym Putin szedł z nim pod rękę, próbując dotrzymać tureckiemu przywódcy kroku. Ta sytuacja wywołała falę komentarzy i dyskusję nad stanem zdrowia prezydenta Rosji.

 

map/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie