Skępe: Starosta lipnowski wyprawił urodziny w szkole. Podawano alkohol

Polska
Skępe: Starosta lipnowski wyprawił urodziny w szkole. Podawano alkohol
Facebook/Zespół Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem / lipnowski.powiat.pl/fot. Damian Siedlecki

Starosta powiatu lipnowskiego Krzysztof Baranowski wyprawił w szkole imprezę urodzinową, podczas której podawany był alkohol. Jak podają media, sprawą zajmuje się kuratorium oświaty. - Mam wolne, jestem w świętym miejscu i nie będę wypowiadał się w tej sprawie - powiedział Baranowski, pytany przez dziennikarzy o informacje na temat urodzin.

Impreza z okazji 60. urodzin Krzysztofa Baranowskiego została zorganizowana w budynku Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem (woj. kujawsko-pomorskie). Na imprezie serwowany był alkohol. Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości w szkole nie wolno spożywać alkoholu.

 

W przyjęciu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, wśród nich politycy.

 

ZOBACZ: Kujawsko-pomorskie. Wypadek w Karolewie. Zginęła jedna osoba i sześć zostało poszkodowanych

 

W rozmowie z portalem lipno.naszemiasto.pl Baranowski stwierdził: - Jestem na urlopie, proszę o uszanowanie mojego wolnego czasu. Każdy ma prawo do urodzin. Mam wolne, jestem w świętym miejscu i nie będę wypowiadał się w tej sprawie.

Wódka - nie, szampan i wino - tak

Z kolei w wypowiedzi dla TVP starosta tłumaczył wcześniej, że za obiad urodzinowy zapłacił z własnych pieniędzy. Zapytany o to, czy na imprezie podawana była wódka, powiedział: - Nie. Szampan i wino, tak.

 

- O tym, że był alkohol na spotkaniu w szkole, dowiedzieliśmy się z mediów. Na mszy i obiedzie była komendant powiatowa policji, ale do godz. 14. Wówczas nie było jeszcze alkoholu – powiedziała kom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowa KPP w Lipnie, cytowana przez lipno.naszemiasto.pl.

 

Jak podaje "Super Express", sprawą zajmuje się bydgoskie kuratorium. Starosta oraz dyrektor zespołu szkół w Skępem otrzymali pisma z pilnym żądaniem wyjaśnienia sytuacji.

 

an/ml / Super Express / lipno.naszemiasto.pl / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie