Zakopane. Zakaz sprzedaży alkoholu nocą w sklepach i na stacjach benzynowych

Polska
Zakopane. Zakaz sprzedaży alkoholu nocą w sklepach i na stacjach benzynowych
Gorogil/Wikipedia.Commons
Radni Zakopanego podjęli decyzję o zakazie sprzedaży alkoholu w sklepach od godz. 23 do szóstej rano

Między godz. 23 a 6 rano nie będzie można kupić w Zakopanem alkoholu. Decyzję o zakazie, który będzie obejmował sklepy i stacje benzynowe podjęli w czwartek miejscy radni. Napoje procentowe dostępne będą cały czas w lokalach gastronomicznych.

Jednym z pomysłodawców był burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. Celem uchwały ma być ograniczenie kupna i spożycia alkoholu, a co za tym idzie - zmniejszenie liczby przypadków zakłócania ciszy nocnej. W samym lipcu odnotowano 70 takich interwencji policji. 

 

Większość radnych zdecydowanie poparła pomysł. Za rękę podniosło 11, trzech było przeciw, a sześciu nie pojawiło się na sesji. 

Alkohol pozostaje w restauracjach 

- Ograniczenie sprzedaży alkoholu poza lokalem myślę, że wyjdzie wszystkim na dobre - powiedział Bartłomiej Bryjak, radny Zakopanego. - Będzie go można spożywać we wszystkich punktach gastronomicznych - restauracjach, barach. Tam nie będzie ograniczeń, natomiast ograniczenia dotykają sklepów i miejsc, w których sprzedaje się "na wynos" czyli również na stacjach benzynowych - dodał. 

 

 

ZOBACZ: Pociągi znów nie dojadą do Zakopanego. Linia kolejowa zamknięta od 1 września

 

Zgodnie z przepisami przewodniczący rady miasta ma siedem dni na wysłanie uchwały do Urzędu Wojewódzkiego, a ten najpóźniej po 14 dniach opublikuje ją w Dzienniku Urzędowym. Zakaz zacznie więc obowiązywać z Zakopanem za około miesiąc. 

ap / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie