Zakopane. Są zarzuty dla kierowcy busa, który wiózł na dachu półnagich imprezowiczów

Polska
Zakopane. Są zarzuty dla kierowcy busa, który wiózł na dachu półnagich imprezowiczów
Policja Zakopane
Inni kierowcy nagrali niebezpieczną jazdę 24-latka. Wideo trafiło na policję

Kierowca busa usłyszał zarzuty narażenia człowieka na niebezpieczeństwo - poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek. Mężczyzna w piątkowy wieczór w Zakopanem przewoził na dachu busa półnagich imprezowiczów. Im również grożą kary.

Na jednej z ulic Zakopanego postronni kierowcy nagrali niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie młodych mężczyzn, którzy wychylali się przez okna jadącego busa, a kilku z nich wychodziło na dach podczas jazdy.

 

- Niestety pomimo tak niebezpiecznego zachowania nikt nie poinformował służb porządkowych. Następnego dnia, kiedy wideo z przejazdu ul. Nowotarską trafiło do tatrzańskich policjantów, rozpoczęły się poszukiwania kierowcy oraz współpasażerów - powiedział Wieczorek.

 

ZOBACZ: Jawor. Kierowca bmw driftował na rondzie. Policji powiedział, że "lubi to robić"

 

Kierowcą samochodu okazał się 24-latek z województwa świętokrzyskiego. Kierowca przyznał się do stawianych mu zarzutów. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do trzech lat.

Dwudziestoparolatkowie na wieczorze kawalerskim

Policjanci zidentyfikowali również wszystkich pasażerów busa. Oni również odpowiedzą za popełnione wykroczenia. Zarzuca im się m.in. wybryki nieobyczajne, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

- Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż po publikacji filmu w mediach kolejne jednostki w kraju rozpoznają pojazd i osoby nim podróżujące jako potencjalnych sprawców innych wykroczeń. Informacja o takim zachowaniu dotarła z powiatu wielickiego, gdzie rzekomo kierowca wspomnianego busa zatrzymał ruch pojazdów przy zjeździe z autostrady A4, a półnadzy mężczyźni chodzili wokół ronda blokując ruch. Do dzisiaj wszyscy mężczyźni zostali zidentyfikowani. To dwudziestoparolatkowie pochodzący z województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego "bawiący się" najprawdopodobniej na wieczorze kawalerskim - wyjaśnił rzecznik zakopiańskiej policji.

msm/ sgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie