Zbiorowe zatrucie tlenkiem węgla w Pradze. 32 osoby w szpitalu

Świat
Zbiorowe zatrucie tlenkiem węgla w Pradze. 32 osoby w szpitalu
Twitter/ZZS HMP

32 mieszkańców domu w praskiej dzielnicy Modrzany trafiło w sobotę wieczorem na ostry dyżur w związku z zatruciem tlenkiem węgla. Spośród 32 poszkodowanych w szpitalach pozostawiono na obserwację 27 osób. Nikt nie stracił przytomności - podało na Twitterze praskie pogotowie.

W ocenie straży pożarnej do zatrucia doszło, ponieważ tlenek przedostał się do pomieszczeń w domu wielorodzinnym.

 

W związku z grupowym charakterem zatrucia tlenkiem węgla służby medyczne wdrożyły procedury stosowane w wypadku masowych zagrożeń dla zdrowia publicznego.

 

Interwencja pogotowia ratunkowego trwała półtorej godziny; na miejscu pracowały cztery zespoły ratowników medycznych. Do przewozu poszkodowanych używano m.in. karetki typu Atego umożliwiającej bezpieczne przewiezienie do szpitala 12 pacjentów jednocześnie.

 

 

Poszkodowani, którzy w większości mają 20-30 lat, trafili do pięciu stołecznych placówek: szpitala uniwersyteckiego im. Thomayera, szpitala uniwersyteckiego w Královskich Vinohradach oraz w Motole, a także Centralnego Szpitala Wojskowego i Szpitala Uniwersyteckiego.

 

"Przebadaliśmy łącznie 32 osoby. Pięć spośród nich nie wymagało interwencji. Pozostałe hospitalizowano, ale życiu żadnej z nich nie zagraża niebezpieczeństwo" - przekazała praska służba ratownictwa medycznego. 

dk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie