Francja. Uciekły przed wojną. Rosjanin zaatakował je za słuchanie ukraińskiej muzyki

Świat
Francja. Uciekły przed wojną. Rosjanin zaatakował je za słuchanie ukraińskiej muzyki
Flicr/Twitter/Mariana Betsa
Ukrainki spacerował brzegiem morza. Wtedy zaatakował je Rosjanin

Dwie Ukrainki które uciekły przed wojną do Francji, podczas wieczornego spaceru zostały pobite przez Rosjanina. Powodem ataku miało być słuchanie przez kobiety ukraińskiej muzyki. Mężczyzna uciekł, ofiary trafiły do szpitala. Ambasador Ukrainy w Estonii po raz kolejny zaapelowała o zakaz wydawania wiz dla obywateli Rosji.

Alina i Olena, dwie Ukrainki, które uciekły przed wojną do Francji, zostały brutalnie zaatakowane w późnym wieczorem w niedzielę ok. godziny 22.30. Podczas spaceru wzdłuż brzegu morza słuchały ukraińskiej muzyki. W pewnym momencie zostały pobite przez rosyjskojęzycznego mężczyznę.

Francja. Rosjanin pobił Ukrainki

- Podszedł do nas i uderzył mnie w twarz. Gdy upadłam na ziemię zaczął mnie kopać. Po chwili trzykrotnie uderzył moją matkę - relacjonowała Alina w rozmowie z francuskim portalem Nice-Matin. Obydwie kobiety trafiły do szpitala. Jedna z nich ma złamany nos.


O incydencie poinformowała też ambasador Ukrainy w Estonii.

 


"11 września rosyjscy 'turyści' pobili dwie Ukrainki. Kobiety uciekały wcześniej przed rosyjskim najeźdźcą w Iziumie (obwodzie charkowskim). Napastnicy pobili je za słuchanie ukraińskiej muzyki. Obydwie kobiety trafiły do szpitala" - napisała na Twitterze. Podkreśliła, że konieczny jest zakaz wydawania wiz dla Rosjan.

Francja. Ukrainki pobite za słuchanie muzyki

"Uważnie monitorujemy sytuację dwóch Ukrainek, które zostały pobite na południu Francji. Nasz konsul jest z nimi w kontakcie, a ofiary ataku otrzymały niezbędną pomoc medyczną. Współpracujemy też z władzami Francji w celu szybkiego zbadania tego obrzydliwego incydentu - poinformowała ambasada Ukrainy we Francji.

 

 

nb / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie