Nowy prezes telewizji Mateusz Matyszkowicz odwiedził siedzibę PiS

Polska
Nowy prezes telewizji Mateusz Matyszkowicz odwiedził siedzibę PiS
PAP/Radek Pietruszka
Mateusz Matyszkowicz

- Zdecydowałem się w tych dniach raczej milczeć i pracować - zapowiedział podczas niedawnej konferencji prasowej nowy szef telewizji publicznej Mateusz Matyszkowicz. Następna Jacka Kurskiego znalazł czas, by pośród licznych obowiązków odwiedzić siedzibę Prawa i Sprawiedliwości.

W poniedziałek Rada Mediów Narodowych zdecydowała o odwołaniu Jacka Kurskiego. Jak relacjonował członek rady Robert Kwiatkowski, procedura zajęła 15 minut. - Nie tak wygląda odejście z funkcji prezesa telewizji kogoś, kto ma zostać awansowany. To raczej wyglądało na egzekucję - ocenił podczas konferencji prasowej w Sejmie.

 

Nowym szefem telewizji publicznej został Mateusz Matyszkowicz. Podczas konferencji prasowej Centrum Kultury i Historii zapowiedział, że "o telewizji powinien świadczyć program i twórcy, którzy ten program tworzą, a nie moja słowa. Dlatego zdecydowałem się w tych dniach raczej milczeć i pracować".

 

Planując swoje obowiązki Matyszkowicz znalazł czas by odwiedzić siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Podczas wizyty zdjęcia na miejscu zrobił mu reporter "Super Expressu".

 

ZOBACZ: Andrzej Zybertowicz: Kurski nie powiedział jeszcze ostatniego słowa

 

Nie wiadomo co było przedmiotem spotkania i z kim nowy prezes telewizji rozmawiał. Matyszkowicz nie odpowiedział na zadane przez gazetę pytania w tej sprawie.

Kim jest Mateusz Matyszkowicz

Aktualny szef telewizji publicznej urodził się w Żywcu. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Jegiellońskim. Pełnił funkcję redaktora naczelnego kwartalnika „Fronda Lux” oraz pracował w Radiu Wnet i Telewizji Republika. Prowadził też audycję w radiowej Trójce.

 

Gdy trafił do telewizji na Woronicza, najpierw odpowiadał za programy związane z kulturą. Zasiadał w zarządzie telewizji, by w końcu objąć stery całej firmy.

jk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie