Kraków. Wanda Szajowska nie żyje. Zmarła najstarsza Polka

Polska
Kraków. Wanda Szajowska nie żyje. Zmarła najstarsza Polka
PAP/Łukasz Gągulski
Nie żyje Wanda Szajowska. Była najstarszą Polką

Wanda Szajowska nie żyje. Najstarsza Polaka odeszła w piątek w wieku 111 lat. Informację śmierci potwierdził mecenas Maciej Krzyżanowski.  

"Smutny poranek, bowiem dziś nad ranem odeszła od nas kochana śp. Pani Wanda Szajowska - najstarsza pianistka świata, a od tygodnia również najstarszy człowiek Polski" - napisał krakowski adwokat Maciej Krzyżanowski. 

Wanda Szajowska urodziła się 12 lutego 1911 roku we Lwowie. Pianistka życie po wojnie spędziła w Krakowie

"Kochała muzykę, ludzi i życie, dawała wielką radość tym, którzy z nią spędzili choć chwilę. Była wyjątkową osobą, prawdziwą Damą, wraz z Nią odchodzi tamten piękny, niepowtarzalny świat. Pani Wando Droga tęsknimy już, bardzo nam Pani brakuje, ale do zobaczenia w Niebie !" - dodał prawnik. 

 

Po śmierci Wandy Szajowskiej wpis w mediach społecznościowych zamieścił premier Mateusz Morawiecki. "Odeszła od nas Pani Wanda Szajowska, która po śmierci Pani Tekli Juniewicz nosiła zaszczytne miano najstarszej żyjącej Polki. Miała 111 lat i była prawdopodobnie najstarszą pianistką na świecie" - napisał. 

Wanda Szajowska nie żyje

Wanda Szajowska stała się najstarszą Polką po śmierci Tekli Juniewicz, która zmarła 19 sierpnia bieżącego roku. W 2019 roku spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą, o czym informował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Dziś zupełnie wyjątkowe spotkanie. Pani Wanda Szajowska urodziła się we Lwowie w lutym 1911 r. Jest najstarszą mieszkanką Krakowa i Małopolski. Pytana o przepis na długowieczność opowiada o dancingach i walcu bostońskim" - napisał na Twitterze. 

 


Podczas 110 urodzin Wandę Szajowską odwiedził wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Pianistka tego dnia otrzymała Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości, przyznany jej przez prezydenta Andrzeja Dudę. 

 


 

anw / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie