Powiat inowrocławski: 45-latek strzelił do sąsiada, który za głośno kosił trawę

Polska
Powiat inowrocławski: 45-latek strzelił do sąsiada, który za głośno kosił trawę
(Zdj. ilustracyjne) pixabay.com
45-latek po oddaniu strzału do sąsiada usłyszał zarzut. Grozi mu do pięciu lat więzienia

45-letni mieszkaniec jednej z miejscowości na terenie powiatu inowrocławskiego strzelił do swojego sąsiada z wiatrówki. Sąsiad miał mu przeszkadzać głośnym koszeniem trawy w oglądaniu telewizji. Mężczyźnie grozi teraz do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę w powiecie inowrocławskim (woj. kujawsko-pomorskie). Jak powiadomiła w piątek asp. szt. Justyna Piątkowska z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, 45-letni mężczyzna zwrócił sąsiadowi uwagę, by przestał kosić trawę, bo przeszkadza mu oglądać telewizję.


- Gdy ten zlekceważył prośbę i nie przerwał pracy, po chwili poczuł ból pleców. Okazało się, że został postrzelony z wiatrówki - przekazała asp. szt. Piątkowska.

45-latek usłyszał zarzut. Grozi mu do pięciu lat więzienia

Po zgłoszeniu zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali 45-latka. Mężczyzna przyznał się do oddania strzału w kierunku sąsiada z broni pneumatycznej. W piątek usłyszał zarzut "narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowanie obrażeń ciała", za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ: Szwecja. Strzelanina w centrum handlowym w Malmoe. Ranne dwie osoby

 

Wobec 45-latka zastosowano dozór policji, ma stawiać się na komisariacie dwa razy w tygodniu. Dodatkowo ma zakaz kontaktowania się z sąsiadem i zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 200 metrów.  

anw/grz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie