Gorzów Wlkp. Pijany kierowca wjechał na chodnik i potrącił pieszego. Policja publikuje nagranie

Polska
Gorzów Wlkp. Pijany kierowca wjechał na chodnik i potrącił pieszego. Policja publikuje nagranie
Policja Lubuska
Kierowca BMW miał 2,6 promila alkoholu w organizmie

O krok od tragedii w Gorzowie Wielkopolskim. Pijany kierowca BMW stracił panowanie nad autem, wjechał na chodnik i uderzył w pieszego. Poszkodowany cudem uniknął śmierci, odskakując i unikając centralnego uderzenia. Policja opublikowała nagranie ze zdarzenia

Do zdarzenia doszło w niedzielę na ul. Warszawskiej w Gorzowie Wielkopolskim.

O krok od tragedii

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, jak kierowca BMW wyprzedza na przejściu dla pieszych i wpada w poślizg. Auto wpada na mur, odbija się od niego i uderza w pieszego. 

 

Poszkodowany trafił do szpitala bez większych obrażeń, ale jak informują policjanci, z nagrania wynika, że zderzenie mogło zakończyć się ogromną tragedią.

 

 

Kierowcą BMW okazał się 44-latek, który prowadził auto mając 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.

 

44-latek usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. 

Apel policji

Policja po raz kolejny przypomina - każdy, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg.

 

Mundurowi apelują również do wszystkich, by reagować, jeśli mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy albo wiemy, że ktoś po spożyciu alkoholu wsiada do auta.

pgo/map / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie