Euronet wprowadza nowy limit wypłat. Powód? Koszty utrzymania bankomatów

Biznes
Euronet wprowadza nowy limit wypłat. Powód? Koszty utrzymania bankomatów
Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Z bankomatów sieci Euronet jednorazowo wypłacimy mniej

Z bankomatów sieci Euronet jednorazowo wypłacimy teraz 800 złotych. Wcześniej limit wynosił 1000 złotych. Skąd ta zmiana? Spółka mówi o rosnących kosztach utrzymania maszyn przewyższających przychody z transakcji.

Serwis bankier.pl podał, że Euronet obniżył limit jednorazowej wypłaty gotówki do - maksymalnie - 800 zł dla każdej transakcji wykonanej zbliżeniowo, kartą czy za pomocą BLIK-a.


"Limit nie dotyczy klientów banków udostępniających wyższe limity wypłaty dla swoich klientów na podstawie bilateralnych umów danego banku z Euronet" - napisano.

 

Przypomnijmy, wcześniej można było wypłacać maksymalnie 1000 złotych.

Z Euronetu wypłacimy mniej. Dlaczego?

Co jest powodem tej zmiany? Rosnące koszty utrzymania bankomatów przewyższające przychody z transakcji bankomatowych.

 

"Stawki, jakie otrzymujemy od organizacji płatniczych i banków, nie pokrywają kosztów obsługi transakcji wypłaty, a sytuację pogarszają ostatnie wzrosty kosztów związane z niezależnymi od nas czynnikami makroekonomicznymi. Wprowadzenie limitu umożliwi utrzymanie stałego poziomu gotówki w urządzeniach, co przełoży się na ich akceptowalną dostępność w danej lokalizacji" - poinformowało biuro prasowe Euronetu.

 

ZOBACZ: Żabno. Wysadzili bankomat na rynku. Policja szuka sprawców

 

Obniżenie limitu przez spółkę jest dla niej korzystne, bo powoduje częstsze wypłaty gotówki przez klienta. A od każdej wypłaty pobierana jest tzw. opłata bankomatowa ponoszona przez bank.

ac/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie