Żabno. Wysadzili bankomat na rynku. Policja szuka sprawców

Polska
Żabno. Wysadzili bankomat na rynku. Policja szuka sprawców
KMP Tarnów
Nieznani sprawcy wysadzili bankomat w miejscowości Żabno

Nieznani na ten moment sprawcy wysadzili w nocy z środy na czwartek bankomat w miejscowości Żabno (woj. małopolskie, pow. tarnowski). W wyniku eksplozji zniszczone zostały należące do banku pomieszczenia. Jak podaje tarnowska policja, nie skradziono pieniędzy

Około godziny 2 w nocy na rynku w Żabnie rozległ się głośny wybuch po tym, jak nieznani sprawcy wysadzili znajdujący się tam bankomat.

 

Eksplozja zniszczyła pomieszczenia

Jak wskazują policjanci z KMP w Tarnowie wybuch uszkodził pomieszczenie, w którym zainstalowany był bankomat, a także salę operacyjną banku. Dodatkowo w wyniku eksplozji zniszczone zostały klomby kwiatowe ustawione na żabieńskim rynku".

 

ZOBACZ: Jaworzno. Ksiądz Tadeusz złożył rezygnację. Wierni przedstawili listę zarzutów

 

Na miejsce wezwano także specjalny zespół z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Eksperci zabezpieczyli miejsce przestępstwa, zebrali ślady i dowody, które posłużą do wytypowania odpowiedzialnych za to przestępstwo.

Nieudana, choć spektakularna próba kradzieży

Oficer prasowy tarnowskiej policji, asp. sztab. Paweł Klimek w rozmowie z polsatnews.pl potwierdził, że sprawcy na chwilę obecną pozostają nieznani. Policjanci starają się ustalić ich personalia.

 

ZOBACZ: Libiąż. Ojciec zostawił w lesie dzieci. 16-latka i 11-latek znalezieni przez policjanta

 

Z uwagi na fakt, że z bankomatu nie skradziono pieniędzy, przestępstwo zostało zakwalifikowane usiłowanie włamania i kradzieży gotówki.

mst/bas / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie