Władimir Putin o walce z alkoholizmem w Rosji. "Mężczyźni piją i będą pić"

Świat
Władimir Putin o walce z alkoholizmem w Rosji. "Mężczyźni piją i będą pić"
PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL
Władimir Putin mówił o sposobach na walkę z alkoholizmem

W walce z alkoholizmem nie należy niczego zabraniać i niepotrzebnie podnosić cen, potrzebna jest promocja zdrowego trybu życia - mówił Władimir Putin, cytowany przez prokremlowską agencję TASS. Podejście "mężczyźni piją i będą pić" ocenił, jako "prymitywne".

- W walce z alkoholizmem nie należy niczego zakazywać, nie należy zajmować się niepotrzebnym podnoszeniem cen, akcyz i tak dalej - powiedział podczas wideo rozmowy z p.o. gubernatora obwodu włodzimierskiego Aleksandrem Awdiejewem. Według Putina, do rozwiązanie problemu alkoholizmu istnieją "proste i bardzo efektywne rozwiązania", co pokazuje praktyka ostatnich lat. 

Władimir Putin: Nic nowego nie powiem, ale...

- Należy rozwinąć promocję zdrowego trybu życia. Należy zająć się nią, ale nie na pół gwizdka, nie można wierzyć w jakieś takie podejście - "mężczyźni piją i będą pić". To wszystko nie jest takie prymitywne i łatwe. Trzeba po prostu się tym zająć. Nic nowego nie powiem, ale promocja zdrowego trybu życia ma ogromne znaczenie - mówił Władimir Putin, cytowany przez prorosyjskie media. 

 

ZOBACZ: Ukraina. Rosjanie nieświadomie wpłacali pieniądze na Ukraińców. Chcieli wesprzeć separatystów


Jak dodał, należy zająć się jeszcze jedną kwestią - jego zdaniem w Rosji trzeba rozwijać infrastrukturę sportową, a także "zwracać większą uwagę na obiekty kultury".

 

- W tej kwestii jest czym się zająć, tym bardziej że obwód włodzimierski jest jedną z "cytadel" rosyjskiej kultury, w podstawowym znaczeniu tego słowa - dodał. Jego zdaniem, należy pochylić się także nad sprawą zdrowego odżywiania.

 

ZOBACZ: "Co najwyżej dwa kieliszki dziennie i nie każdego dnia". Rząd Francji walczy z alkoholizmem

 

Podczas rozmowy, Putin odniósł się do liczby zdiagnozowanych przypadków alkoholizmu i psychozy alkoholowej. Jak zwrócił uwagę, że w ubiegłym roku wskaźnik ten w obwodzie włodzimierskim o 2,6 razy przewyższał normę w Rosji. - To dużo - podsumował prezydent Rosji.

anw/bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie