Były zastępca szefa SBU: Służby USA mogą zlikwidować Putina, tak jak lidera Al-Kaidy

Świat
Były zastępca szefa SBU: Służby USA mogą zlikwidować Putina, tak jak lidera Al-Kaidy
PAP/EPA/PAVEL BYRKIN / KREMLIN / SPUTNIK / POOL
Władimir Putin

- Teoretycznie amerykańskie służby specjalne są zdolne do zrobienia z Putinem to samo, co z liderem Al-Kaidy Ajmanem al-Zawahirim - powiedział Wiktor Jagun, były wiceszef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Ukraiński generał wskazał też, co może przeszkodzić w "likwidacji tego terrorysty", jak określił prezydenta Rosji.

Podczas rozmowy na antenie ukraińskiej telewizji Espreso Wiktor Jagun wypowiedział się na temat możliwości służb specjalnych USA. 

- Teoretycznie amerykańskie służby specjalne są zdolne do zrobienia z Putinem tego samego, co zrobili z liderem Al-Kaidy Ajmanem al-Zawahirim. Trzeba jednak zrozumieć, że system obrony powietrznej, który broni Putina, a także przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe i systemy radarowe mogą przeszkodzić w likwidacji tego terrorysty - powiedział były wiceszef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, cytowany przez agencję Unian. 

Operacja zabicia al-Zawahiri potwierdza, że służby USA mają nieograniczone możliwości

Zdaniem ukraińskiego generała operacja zabicia al-Zawahiri potwierdza, że służby specjalne USA mają nieograniczone możliwości. Jagun na antenie wytłumaczył, w jaki sposób operacja zakończyła się sukcesem. 

 

ZOBACZ: Realia rosyjskiej armii: "Im więcej ludzi zginie, tym mniej trzeba będzie płacić"


- Przedstawiciele służby specjalnej powiadomili, że obserwowali al-Zawahira w Kabulu przez wiele dni, nauczyli się jego grafiku i poznali zwyczaje. Wykorzystano też rakiety, które były wyposażone nie w materiały wybuchowe, ale w specjalne ostrza. Ta unikalna operacja specjalna, która trwała dłużej niż jeden dzień i potwierdza, że możliwość amerykańskich służb specjalnych jest faktycznie nieograniczone - dodał Jagun.

Lider Al-Kaidy zabity. Ogłosił to Joe Biden

Lider Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri zginął 31 lipca 2022 roku w Kabule na skutek ataku amerykańskiego drona. Jego śmierć potwierdził prezydent Joe Biden. Al-Zawahiri po atakach 11 września został uznany za terrorystę nr 2 na świecie.  

anw/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie