Ukraina: Rosjanie blokują wyjazd z Melitopola. "Rozbierają ludzi"

Świat
Ukraina: Rosjanie blokują wyjazd z Melitopola. "Rozbierają ludzi"
Mykola Kalyeniak/PAP
Wojna w Ukrainie. Rosjanie przygotowują się do prowokacji w Meloitopolu

W okupowanym Melitopolu Rosjanie zablokowali wyjazd z miasta - przekazał mer Melitopola Iwan Fedorow - Na wjeździe wprowadził absolutną filtrację. Nawet rozbierają ludzi - powiedział. Jak wskazuje Departament Komunikacji Strategicznej Zbrojnych Sił Ukrainy, Rosjanie szykują prowokację w mieście.

W środę rano w centrum Melitopola (obwód zaporoski) doszło do wybuchu. Według mera, eksplozja miała miejsce w komendanturze okupantów. "Czekamy na informacje o stratach wśród raszystów" - napisał w serwisie Telegram.

 


Jak przekazał Fedorow na skutek wybuchu, Rosjanie zaczęli blokować wyjazd z miasta. 

- Wróg zablokował wyjazd z miasta, a na wjeździe wprowadził absolutną filtrację. Nawet rozbierają ludzi - powiedział Fedorow podczas telemaratonu United News, prowadzonego przez najważniejsze ukraińskie stacje telewizyjne. 

Rosjanie szykują prowokację w okupowanym Melitopolu

Departament Komunikacji Strategicznej Zbrojnych Sił Ukrainy przekazał w środę, że Rosjanie przygotowują się do przeprowadzania działań prowokacyjnych, o które zostaną obwinione siły ukraińskie.

"Całkiem prawdopodobne, że w Melitopolu Rosjanie przygotowują prowokację na wielką skalę. Zgodnie z rozkazem gauleitera E. Balickogo mieszkańcom rozdawane są ulotki, w których zostało opisane, jak zachowywać się, by uratować się przez atakiem HIMARS. Zazwyczaj takie działania są dowodem podstępnych zamiarów okupantów"- napisano. 

 

ZOBACZ: CNN: Ukraina jest odpowiedzialna za ataki na Krymie. Pociski trafiły w bazę lotniczą


"Nie jest to pierwszy przypadek podstępnych działań wroga, dlatego chcemy ostrzec mieszkańców, by nie dowierzali moskalskiej propagandzie. Zbrojne Siły Ukrainy nigdy nie prowadziły i nie będą prowadzić ostrzałów w miejsca, w których znajdują się cywile" - dodano.

 

 

anw/bas/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie