Szkocka wyspa do kupienia w cenie domu pod Warszawą

Świat
Szkocka wyspa do kupienia w cenie domu pod Warszawą
Wikimedia Commons/Vincent van Zeijst

Położona przy wybrzeżu Szkocji wyspa Pladda została wystawiona na sprzedaż. Znajdują się na niej dom z pięcioma sypialniami, latarnia morska oraz lądowisko dla helikopterów. Aby stać się właścicielem wyspy trzeba zapłacić cenę porównywalną do ceny mieszkania w Glasgow lub domu pod Warszawą.

Wyspa Pladda znajduje się w pobliżu wyspy Arran, w zatoce Firth of Clyde w zachodniej Szkocji. Jest oddalona o około 100 kilometrów od największego miasta Szkocji - Glasgow.

 

Wyspa o powierzchni ponad 13 hektarów i 700 metrów długości od 30 lat jest własnością prywatną. Obecni właściciele postanowili jednak wystawić ją na sprzedaż.

Można ją kupić za 350 tys. funtów

Aby stać się jej właścicielem i móc na niej zamieszkać trzeba zapłacić 350 tysięcy funtów, czyli niecałe dwa miliony złotych. Oznacza to, że jej cena jest porównywalna do ceny mieszkania w Glasgow lub dużego domu pod Warszawą. Jak podkreślają brytyjskie media jest jednak znacznie tańsza niż mieszkanie w dobrej dzielnicy Londynu.

 

ZOBACZ:  Naukowcy odkryli wysunięty najdalej na północ ląd Ziemi

 

Na wyspie znajduje się dom z pięcioma sypialniami, ogród oraz wciąż działająca, zbudowana w 1790 roku 29-metrowa latarnia morska. Nie trzeba jej jednak obsługiwać samodzielnie, bo od 1990 roku jest zautomatyzowana i obsługiwana z Edynburga.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez BBC News (@bbcnews)

100 gatunków ptaków

Na wyspę można się dostać zarówno łodzią jak i samolotem. Posiada bowiem kamienną przystań i lądowisko dla helikopterów. Co ciekawe wyspa posiada również własne źródło pitnej wody. 

 

ZOBACZ: Szukają dyrektora szkoły, w której uczy się troje dzieci. Oferują 300 tys. złotych

 

Oferta jest warta szczególnej uwagi dla ludzi lubiących spokój i prywatność, oraz dla... ornitologów. Na wyspie odnotowano bowiem ponad 100 gatunków ptaków.

 

Ponieważ wyspa od kilku lat była niezamieszkana, niektóre budynki wymagają remontu. 

dk/bas/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie