USA. Trzy osoby zginęły w eksplozji domu. Ogromne zniszczenia

Świat
USA. Trzy osoby zginęły w eksplozji domu. Ogromne zniszczenia
AP/WFIE/14 NEWS
Zniszczenia po eksplozji

Trzy osoby zginęły po eksplozji do jakiej doszło w jednym z domów w Evansville w stanie Indiana. Wybuch był tak potężny, że zniszczył kilkadziesiąt sąsiednich posesji. Nie jest znana przyczyna wybuchu.

Poza trzema ofiarami śmiertelnymi, dwie inne osoby zostały ranne, jedna została zabrana do szpitala. Szef straży pożarnej w Evansville Mike Connelly powiedział, że eksplozja nastąpiła około godziny 13:00. Uszkodziła łącznie 39 domów.

 

Część domów jest bardzo poważnie uszkodzona. Co najmniej 11 z 39 uszkodzonych domów "nie nadaje się do zamieszkania".

 

WIDEO: Ostatnie naprawy sieci gazowej w tym rejonie przeprowadzono w 2018 r., kiedy również doszło do eksplozji

Nie wiadomo co spowodowało wybuch. Na miejscu pracują służby, w tym specjaliści z amerykańskiego Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych. 

 

ZOBACZ: Elektrownia jądrowa ostrzelana przez Rosjan. Enerhoatom informuje o 10 "przylotach"

 

CentrePoint Energy, dostawca gazu w Evansville zapewnił, że ściśle współpracuje z strażą pożarną. Dodano też, że ostatnie naprawy sieci gazowej w tym rejonie przeprowadzono w 2018 roku, kiedy również doszło do eksplozji. Wówczas zginęły dwie osoby, a trzy doznały poważnych obrażeń. 

 

Media przypominają eksplozję z 2012 roku na południu Indianapolis. Zniszczeniu uległo wówczas ponad 80 domów, dwie osoby poniosły śmierć.

 

laf/grz/AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie