Hiszpania. Eksplozje w zakładzie produkcji paliw. Dwie osoby nie żyją

Świat
Hiszpania. Eksplozje w zakładzie produkcji paliw. Dwie osoby nie żyją
Reuters
Według władz krótko przed godziną 13. doszło do serii wybuchów na terenie zakładu

Co najmniej dwie osoby zginęły w efekcie serii eksplozji, do których doszło w czwartek po południu w zakładzie produkującym biodiesel w miejscowości Calahorra, we wspólnocie autonomicznej La Rioja, na północy Hiszpanii.

Jak poinformowały regionalne władze, w związku z eksplozjami konieczna była ewakuacja około 250 dzieci, które w chwili wybuchu znajdowały się w sąsiadującym z zakładem parku zoologicznym. Żadne z nich nie ucierpiało.

 

Obecne na miejscu jednostki straży pożarnej gaszą pożar, który wybuchł w rezultacie eksplozji na terenie zakładu, nad którym unoszą się kłęby czarnego dymu. Wszczęto też śledztwo mające ustalić przyczynę tragicznego zdarzenia.

 

ZOBACZ: Rosja. Perm. Wybuchy w fabryce amunicji. Zginęły dwie osoby

 

Rząd wspólnoty autonomicznej La Rioja ogłosił, że z dotychczasowych ustaleń wynika, że krótko przed godziną 13. doszło do serii wybuchów na terenie zakładu, którego załoga została już ewakuowana.

Wybuchy w zbiornikach 

Cytowani przez regionalną gazetę "La Rioja" pracownicy przedsiębiorstwa twierdzą, że wybuchy objęły zbiorniki wypełnione biodieslem.

 

Lokalny dziennik przypomina, że w tym samym zakładzie doszło już wcześniej do eksplozji zbiornika z paliwem i pożaru. Zdarzenie miało miejsce w grudniu 2016 r.

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie