Nowe nagranie z Władimirem Putinem. Uwagę zwraca jeden szczegół

Świat
Nowe nagranie z Władimirem Putinem. Uwagę zwraca jeden szczegół
PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL
Prezydent Rosji Władimir Putin

Władimir Putin wziął udział w obchodach Dnia Marynarki Wojennej Rosji w Sankt Petersburgu. Na jednym z nagrań widać, że prezydent Rosji porusza tylko jedną ręką, a druga zwisa mu bezwładnie. Wywołało to kolejną już lawinę spekulacji na temat zdrowia rosyjskiego przywódcy.

Po wystąpieniu w Sankt Petersburgu, gdzie prezydent Rosji prezentował nową doktrynę, pojawiły się pytania o stan zdrowia Władimira Putina. Na jednym z nagrań widać, że Putin odgania komary jedną ręką, druga zaś pozostaje nieruchoma. 

 

"Czy Putinowi prawa ręka odmawia posłuszeństwa? Musiał lewą ręką odgonić komara, który usiadł na prawym uchu. Głowa byłaby lepsza...." - zauważa w mediach społecznościowych jeden z internautów.

 

 

Stan zdrowia Władimira Putina

W kwietniu prezydent Rosji na spotkaniu z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu przez 12 minut trzymał się jedną ręką stołu. Pojawiły się wówczas spekulacje, że może to być próba ukrycia mimowolnych drżeń charakterystycznych dla choroby Parkinsona.

 

"Putin nie wyglądał dziś najlepiej. Zwrócono szczególną uwagę na jego skuloną pozycję i fakt, że przez całe 12-minutowe spotkanie z Szojgu nie odrywał się od stołu" - zauważył Timothy Phillips w mediach społecznościowych.

 

 

Od miesięcy pojawiają się nieoficjalne informacje o złym stanie zdrowia Władimira Putina.

 

Do doniesień na temat kondycji rosyjskiego przywódcy odniósł się także szef CIA William Burns, który stwierdził, że Putin "jest wręcz zbyt zdrowy".

Siergiej Ławrow dementuje wszelkie doniesienia 

Włoski dziennik "La Stampa" informował w maju, że prezydent Rosji musiał przejść pilną operację w związku nowotworem. Te doniesienia potwierdziły także niektóre brytyjskie media. Wówczas zaczęto analizować nagrania z przemówień Putina, na których prezydent Rosji nie był w stanie stać prosto.

 

Chociaż prezydent Rosji nigdy nie potwierdził pośrednio ani bezpośrednio informacji o swoich problemach ze zdrowiem, to zachodnie służby wywiadowcze donoszą, że polityk ma raka w zaawansowanym stadium. Nieoficjalnie mówi się o nowotworze trzustki.

 

ZOBACZ: Politico: Europę czekają ciężkie czasy. Putin szykuje nową, rosyjską zimę

 

O zdrowie rosyjskiego prezydenta pod koniec maja został zapytany w wywiadzie dla francuskiej telewizji minister spraw zagranicznych Rosji Sergiej Ławrow. - Nie sądzę, aby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach widział u prezydenta Putina jakiekolwiek oznaki choroby lub zaburzenia - odpowiedział Ławrow.

mbl / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie