Andrychów: Zderzenie czterech aut. Są ranni, utrudnienia w ruchu

Polska
Andrychów: Zderzenie czterech aut. Są ranni, utrudnienia w ruchu
mamnewsa.pl
Do zderzenia czterech samochodów doszło w Andrychowie

Do zderzenia trzech samochodów osobowych i ciężarówki doszło w Andrychowie na drodze krajowej nr 52. Ranne zostały cztery osoby, w tym dwójka dzieci. - Najprawdopodobniej przyczyną wypadku był brak ostrożności kierowcy ciężarowego - przekazała policja.

Około godz. 12 na ulicy Krakowskiej w Andrychowie (droga krajowa nr 52) doszło do poważnego wypadku, w którym brały udział cztery auta.

 

Rzecznik wadowickiej policji asp. Agnieszka Petek poinformowała polsatnews.pl, że w wyniku wypadku poszkodowane zostały cztery osoby, w tym dwójka dzieci. - Wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitala w Wadowicach - dodała.

 

ZOBACZ: Zachodniopomorskie. Policjant odnalazł serce zabytkowego dzwonu. Było na cmentarzu

 

- Najprawdopodobniej przyczyną wypadku był brak ostrożności kierowcy ciężarowego renaulta, który najechał na tył osobowego opla. Cztery osoby z tego auta trafiły do szpitala. Opel uderzył jeszcze w audi, a ono wjechało w toyotę - opisała asp. Petek.

 

Droga będzie zablokowana co najmniej do godziny 15
Droga będzie zablokowana co najmniej do godziny 15

Rzeczniczka wadowickiej policji: Kierowcy powinni korzystać z objazdów 

Przed godz. 15:00 oficer prasowa przekazała, że droga jest zablokowana w obu kierunkach. Poinformowała, że kierowcy mogą korzystać z wyznaczonych objazdów przez Wiepcz i Frydrychowice. 

 

Policja poinformowała, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

 

Droga krajowa 52 prowadzi od granicy z Czechami w Cieszynie do węzła w Głogoczowie pod Krakowem. Jest jednym z najruchliwszych szlaków na południu Polski. Przebiega m.in. przez Bielsko-Białą, Kęty, Andrychów, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską.

mbl/wka / Polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie