Sosnowiec. Czterolatka wypadła z okna. Prokuratura wszczęła śledztwo

Polska
Sosnowiec. Czterolatka wypadła z okna. Prokuratura wszczęła śledztwo
Polsat News
Sosnowiec. 4-latka wypadła z okna. Prokuratura wszczęła śledztwo

Ruszyło śledztwo w sprawie wypadku, do którego doszło w środę wieczorem w centrum Sosnowca. Zginęła tam czteroletnia dziewczynka, która wypadła z okna na piątym piętrze.

Szef Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Południe Marcin Stolpa w rozmowie z Polsat News poinformował, że śledztwo zostało wszczęte pod kątem dwóch przestępstw. Mowa o narażeniu małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne spowodowanie jej śmierci.

 

- W tym kierunku prowadzone jest postępowanie. Jest to wstępna kwalifikacja - powiedział.

 

ZOBACZ: Nie żyje syn Jakuba Rzeźniczaka. Chłopiec miał rok

 

Z uwagi na zaplanowane czynności i dobro śledztwa, prokurator Stolpa nie udzielił szczegółowych informacji na temat sprawy. Potwierdził jedynie, że mieszkanie należało do ojca dziewczynki i była ona jedynym dzieckiem w tym domu. Mężczyzna był trzeźwy.

 

Prokurator nie powiedział, czy przesłuchano już bliskich dziecka i czy ktoś został w tej sprawie zatrzymany. - Zasadnicze czynności prowadzone są dzisiaj i będą prowadzone jeszcze jutro - zaznaczył 

Tragedia w Sosnowcu. Dziewczynka wypadła z okna

Informację o wypadku przy ul. Małachowskiego w Sosnowcu policja otrzymała w środę o godz. 18.29. Przybyłe na miejsce służby podjęły reanimację dziecka, ale mimo długotrwałych wysiłków dziewczynki nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon.

 

Jak powiedział prok. Stolpa, w środę do późnych godzin wieczornych na miejscu pracowała grupa policjantów pod nadzorem prokuratora. Przeprowadzono oględziny ciała dziecka i mieszkania.

 

ZOBACZ: Tomasz Harczuk poszukiwany. 40-latek miał zabić swoją żonę

 

Prokuratura wydała postanowienie o przeprowadzeniu sekcji zwłok. Prawdopodobnie odbędzie się ona w piątek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach.

mst/pgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie