Warszawa. Policjanci zatrzymali dwóch Gruzinów podejrzanych o kradzież samochodu

Moto
Warszawa. Policjanci zatrzymali dwóch Gruzinów podejrzanych o kradzież samochodu
Policja Warszawa/Twitter
Policjanci z grupy "Orzeł" zatrzymali dwóch Gruzinów

Policjanci zatrzymali w Warszawie dwóch Gruzinów podejrzanych o kradzież samochodu. W akcji uczestniczyli funkcjonariusze z grupy "Orzeł". Nagranie służby opublikowały w internecie.

Funkcjonariusze z grupy "Orzeł" z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji po godz. 4 rano w środę zatrzymali na Wale Miedzeszyńskim w Warszawie dwóch obywateli Gruzji.

 

Mężczyźni podejrzani są o kradzież auta. "Działania trwają. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań" - napisała warszawska policja.

 

Funkcjonariusze opublikowali także nagranie, na którym widać moment zatrzymania podejrzanych.

 

Czterej Gruzini zatrzymani także w Krakowie

Krakowscy policjanci rozbili szajkę zajmującą się kradzieżą katalizatorów z samochodów. Zatrzymano czterech Gruzinów oraz pasera - 31-letniego Polaka. Śledczy szacują, że ich łupem padło co najmniej 30 pojazdów w Krakowie i innych miejscowościach w całym kraju.

 

ZOBACZ: Warszawa: Pościg za skradzionym samochodem. Policjanci oddali strzały

 

"Złodziejska szajka od początku tego roku ukradła na terenie Krakowa i w innych miejscach kraju katalizatory z co najmniej 30 pojazdów, czym spowodowała straty w wysokości około 35 tys. złotych" - przekazał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

 

Gruzini odpowiedzą za kradzieże oraz uszkodzenie mienia, za co każdy z nich może spędzić w więzieniu nawet do pięciu lat. 31-letni Polak odpowie za paserstwo za co również grozi mu do pięciu lat więzienia.

msm/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie