Śląskie. "Łowcy głów" wytropili pseudokibica, który ukrywał się od trzech lat

Polska
Śląskie. "Łowcy głów" wytropili pseudokibica, który ukrywał się od trzech lat
Andrzej Rembowski/Pixabay
Policja zatrzymała mężczyznę, który ukrywał się przez trzy lata

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z kontrterrorystami zatrzymali poszukiwanego listem gończym 41-latka. Jeden z nieformalnych liderów śląskich pseudokibiców ukrywał się przez trzy lata.

Zatrzymany mężczyzna ma do odbycia karę dwóch lat więzienia za pobicie. Został namierzony w Katowicach.

 

"Tym razem policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych wytropili 41-letniego mężczyznę, za którym w 2019 roku Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim wystawił list gończy celem odbycia kary 2 lat więzienia za pobicie. Poszukiwany mężczyzna należał do liderów pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich i brał udział w tzw. ustawkach kiboli. Od trzech lat skutecznie unikał wymiaru sprawiedliwości" - podał  zespół prasowy śląskiej policji.

 

ZOBACZ: Lubelskie. 62-latek, którego psy zagryzły człowieka, bez aresztu tymczasowego

 

Policjanci namierzyli mężczyznę w Katowicach. Kontrterroryści schwytali go, gdy wychodził z bloku mieszkalnego na jednym z osiedli. Kompletnie zaskoczony pseudokibic nie stawiał żadnego oporu i szybko trafił do policyjnej celi. Został przewieziony do aresztu, gdzie rozpoczął odbywanie wyroku.

Kim są "łowcy głów"?

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych, zwani "łowcami głów" zajmują się ściganiem sprawców najgroźniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym i terrorystycznym, często z użyciem broni palnej. Specjalizują się w poszukiwaniach m.in. podejrzanych o zabójstwa czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Działają na terenie całego kraju i współpracują z zagranicznymi służbami. Na swoim koncie mają już wiele skutecznych akcji. 

arż/ sgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie