Wrocław. Był poszukiwany od 20 lat. Namierzyli go Łowcy Głów

Polska
Wrocław. Był poszukiwany od 20 lat. Namierzyli go Łowcy Głów
Dolnośląska Policja
Poszukiwany na swoim koncie ma m.in. rozbój, pobicie i zastraszanie

Łowcy Głów odnaleźli 43-letniego mężczyznę, który był poszukiwany dwoma listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna na swoim koncie miał, m.in. rozbój, pobicie i zastraszanie. 43-latek, by uniknąć kary uciekł z miejsca zamieszkania i zmienił swoją tożsamość.

Jak powiadomił asp. szt. Łukasz Dutkowiak rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu, wobec mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego (woj. dolnośląskie) 20 lat temu wydano dwa listy gończe i Europejski Nakaz Aresztowania. 

 

43-latek na swoim koncie miał rozbój, pobicie, zastraszanie, pozbawienie wolności jednego z mieszkańców Dzierżoniowa i włamania do mieszkań. 

 

ZOBACZ: Kierowca potrącił dzieci i uciekł. Szuka go policja

 

- Poszukiwany pozbawił wolności jednego z mieszkańców, który to został wówczas dotkliwie pobity, zastraszony pistoletem i okradziony - przekazał asp. szt. Łukasz Dutkowiak. 

43-latek uciekł i zmienił swoją tożsamość

Mężczyzna, któremu groziły trzy lata pozbawienia wolności, uciekł z miejsca zamieszkania i zmienił swoją tożsamość. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika policji, poszukiwany ukrywał się w różnych miejscach w kraju. 

 

- Wszyscy z jego kręgu towarzyskiego i rodzinnego znali go pod innymi danymi, a jego sposób egzystencji wypaczył całkowicie jego prawdziwą tożsamość - dodał Dutkowiak. 

Łowcy Głów namierzyli poszukiwanego

Poszukiwanego udało się odnaleźć na terenie powiatu pruszkowskiego wrocławskim Łowcom Głów. 43-letni mężczyzna w chwili zatrzymania był zaskoczony i próbował podać fałszywe dane.

 

Poszukiwany trafił do zakładu karnego, w którym odbędzie karę ponad trzech lat pozbawienia wolności.

 

anw/pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie