KGP: "Łowcy Głów" zatrzymali jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

Polska
KGP: "Łowcy Głów" zatrzymali jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie
Polsat News
Rzecznik KGP podkreślił, że Zoltan P. to jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców na Węgrzech i w Europie

Poznańscy "Łowcy Głów" zatrzymali jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. Obywatel Węgier Zoltan P. ukrywał się od ośmiu lat. Teraz w polskim areszcie będzie czekał na ekstradycję do Węgier - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

Rzecznik komendanta głównego Policji przekazał, że Zoltan P. został zatrzymany w Kępnie przez policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy współpracy policyjnej sieci ENFAST w Biurze Kryminalnym KGP.

 

ZOBACZ: "Łowcy głów" zatrzymali na Podhalu poszukiwanego gangstera

 

- Akcja zatrzymania została przeprowadzona w środę wieczorem. Do wytypowanego w Kępnie mieszkania weszła grupa bojowa Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Poznaniu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który od pewnego czasu mieszkał tam w wynajętym mieszkaniu. Posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi - zrelacjonował insp. Ciarka.

 

Rzecznik KGP podkreślił, że Zoltan P. to jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców na Węgrzech i w Europie. Węgier ukrywał się od 8 lat.

Uciekinier czeka na ekstradycję do Węgier

- Jest podejrzany o zlecenie zabójstwa swojego wspólnika. Brał udział w napadzie na grupę obywateli Chin, podczas której doszło do strzelaniny z użyciem karabinów Kałasznikow. Odpowiada także za kradzież 1,5 mln Euro w gotówce. Komunikat o poszukiwanym był opublikowany na stronie Europes Most Wanted - zaznaczył inspektor.

 

ZOBACZ: Sprzedawał kradzione części aut... przy pomocy gazet. Znaleźli go "łowcy głów"

 

Policjanci z Poznania zbierali informacje o poszukiwanym z przedstawicielami ENFAST. - Z chwilą potwierdzenia jego prawdziwej tożsamości przygotowali akcję zatrzymania. W najbardziej dogodnym momencie do działań wkroczyli policyjni kontrterroryści - dodał rzecznik KGP.

 

- Uciekinier będzie teraz przebywał w polskim areszcie, oczekując na ekstradycję do Węgier - poinformował insp. Ciarka.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie