Szef wywiadu Ukrainy analizuje nagranie: W Teheranie mógł być sobowtór Władimira Putina

Świat
Szef wywiadu Ukrainy analizuje nagranie: W Teheranie mógł być sobowtór Władimira Putina
Telegram/Unian
Kadr z analizowanego przez szefa wywiadu filmu

W Teheranie, gdzie podpisano umowę o eksporcie zboża z Ukrainy, mógł pojawić się nie Władimir Putin, a jego sobowtór. Taką teorią podzielił się w mediach szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow. Jego zdaniem, dowodem prawdziwości jego teorii jest nagranie z irańskiej stolicy.

- Wprost nie odpowiem na pytanie o stan zdrowia Putina, tylko zasugeruję coś. Proszę spojrzeć na moment, w którym Putin wysiada z samolotu. Czy to w ogóle jest Putin? - powiedział Kyryło Budanow, szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy na antenie ukraińskiej telewizji. 

Na nagraniu zamieszczonym przez agencję Unian,prezydent Rosji wysiada z samolotu i widać porusza się szybko. Zdaniem Budanowa, w Teheranie Putin był też bardziej czujny niż podczas ostatnich publicznych wystąpień.  

 


W Teheranie Władimir Putin spotkał się z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem i Najwyższym Przywódcą Iranu Alim Chameneim. Podczas spotkania prowadzono rozmowy na temat porozumienia w sprawie eksportu ukraińskiego zboża

ZOBACZ: Rosjanie ostrzelali port w Odessie. MSZ Ukrainy: Putin splunął w twarz ONZ i Turcji

Doniesienia o chorobach Putina

W mediach od dawna pojawiają się doniesienia o chorobach Putina. Media informowały również, że po rozpoczęciu wojny w Ukrainie, Putin wyjechał za granicę, gdzie przeszedł operację.  

Jak przypomniała agencja Unian, sam Budanow podczas wywiadu dla Sky News mówił, że Putin jest poważnie chory na raka.  

anw/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie