Poznań. Chciał ukraść karetkę w czasie akcji. "Próbował nią odjechać"

Polska
Poznań. Chciał ukraść karetkę w czasie akcji. "Próbował nią odjechać"
Polsat News/Zdjęcia od widza
Mężczyzna próbował odjechać karetką

Mężczyzna próbował ukraść pozostawioną przez poznańskich ratowników karetkę. Zespół pogotowia był w czasie interwencji, a pojazd stał z włączonym silnikiem.

Ratownicy zostali wezwani do wypadku na jednym z poznańskich skrzyżowań. Jeden z nich udzielał pomocy poszkodowanym na zewnątrz, drugi był wówczas w tylnej cześć karetki

Okazja czyni złodzieja 

W tym momencie do pojazdu wszedł przypadkowy mężczyzna, który próbował odjechać karetką. - Ratownik, który był z tym mężczyzną w karetce, w pewnym momencie poczuł szarpnięcie samochodu - wyjaśniał Jakub Wakuluk z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

 

ZOBACZ: Warszawa. Napad przed bankiem na Mokotowie. "Sprawcy mówili ze wschodnim akcentem"

 

W kabinie pojazdu wówczas nie było nikogo z zespołu ratowniczego. - Ratownik przewrócił się w tej karetce. Jak wstał, zobaczył, jak ucieka z niej inny mężczyzna - dodał. 

 

- Co się okazało, inny człowiek, który nie brał udziału w tym zdarzeniu, wszedł do naszego samochodu odpalonego z zaciągniętym hamulcem ręcznym i próbował nim odjechać z miejsca zdarzenia - zaznaczył Wakuluk. 

Awantura na stacji 

Pojazd nie ruszył, zrobił tzw. "kangurka". Niedoszły złodziej uciekł i zabarykadował się na pobliskiej stacji benzynowej.

 

- Mężczyzna zabarykadowany w stacji benzynowej zaczął rzucać wszystkim, co miał pod ręką w interweniujących policjantów, jak również w nasz zespół, który tam pojechał na prośbę służb. Mogło faktycznie okazać się, że były to jakieś zaburzenia psychiczne - wyjaśniał Jakub Wakuluk.

 

Na miejsce przyjechały kolejne patrole. Mężczyznę udało się obezwładnić. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu.

 

WIDEO: Ratownicy przyjechali na interwencję. Ktoś chciał ukraść im karetkę

 

 

- Dzięki temu, że ratownicy zareagowali, że próbowali tego mężczyznę powstrzymać, nie udało mu się odjechać - powiedział mł. insp. Andrzej Borowiak z poznańskiej policji.

 

Funkcjonariusz dodał, że mężczyzna, uciekając z miejsca, gdzie usiłował ukraść karetkę, odgrażał się ratownikom.

 

Usłyszał on zarzuty. Działał w warunkach recydywy. 

laf/sgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie