Warszawa. Napad przed bankiem na Mokotowie. "Sprawcy mówili ze wschodnim akcentem"

Polska
Warszawa. Napad przed bankiem na Mokotowie. "Sprawcy mówili ze wschodnim akcentem"
Polsat News
We wtorek pod bankiem na warszawskim Mokotowie doszło do napadu

Czterej mężczyźni, którzy we wtorek napadli na konwojenta przed bankiem na Mokotowie porozumiewali się w między sobą ze wschodnim akcentem. Mogli to być Gruzini - powiedział jeden ze śledczych pracujących przy sprawie.

Zamaskowani mężczyźni napadli na wchodzącego do banku konwojenta przewożącego gotówkę z kantoru. - To 50-letni były oficer SOP. Doznał lekkich obrażeń głowy. Został opatrzony na miejscu i przewieziony do szpitala na badania - przekazał śledczy.

Apel policji

Z kolei rzecznik mokotowskiej komendy, podkom. Robert Koniuszy poinformował, że jeden ze sprawców został ranny, stąd apel także do pracowników szpitali i lekarzy o niezwłoczne informowanie policji o podejrzanych obrażeniach przyjmowanych pacjentów. Policja apeluje też do świadków napadu przy ul. Wołoskiej o kontakt z najbliższą jednostką policji.

 

Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery telefonu oficera dyżurnego KRP II 47 72 392 50, (czynne całą dobę), policjantów prowadzących czynności: 47 72 392 26 (czynne od godz. 8 do 16) albo przekazywać je na adres: dyzurny.krp2@ksp.policja.gov.pl.

 

Napad na Mokotowie

Do napadu doszło we wtorek około godziny 10.15 przy ul. Wołoskiej w okolicach skrzyżowania z ul. Domaniewską w Warszawie. Według nieoficjalnych informacji, konwojent, który pracował dla kantoru, szedł do banku z torbą, w której było pół miliona złotych. Wtedy podbiegło do niego czterech zamaskowanych mężczyzn. Wyrwali mu torbę i uciekli.

 

ZOBACZ: Warszawa: Napad przed bankiem na Mokotowie. Nieoficjalnie: Padły strzały

 

Według świadka zdarzenia, napastnicy na początku próbowali zaatakować mężczyznę nożem. Konwojent zaczął się bronić ale dostał mocny cios w głowę i upadł na ziemię. Leżąc oddał kilkanaście strzałów w kierunku uciekających sprawców. Prawdopodobnie jeden z napastników został ranny.

 

Na ulicy Wilanowskiej 368 znaleziono granatowego volkswagena na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Na tylnej szybie widać było dziurę po pocisku. Pracowali przy nim policjanci. Po kilku godzinach auto zostało zabezpieczone i zabrane na lawecie. 

pgo / polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie