USA: Nieudany napad na jubilera. Policja z Wisconsin szuka sprawcy

Świat
USA: Nieudany napad na jubilera. Policja z Wisconsin szuka sprawcy
Menomonee Falls Police Department/Fox 6 (screen)
Nieudany napad na jubilera

Nic nie poszło zgodnie z planem, który obmyślił niedoszły złodziej z Wisconsin. Mężczyzna wszedł do jubilera uzbrojony w cegłę - chciał zbić gablotę z biżuterią i uciec z łupem. Pomimo wielokrotnych prób, nie udało mu się zbić szyby, a z salonu przepędziła go jedna z pracownic.

Policja z Menomonee Falls zdecydowała się na opublikowanie nagrania z próby kradzieży z 1 czerwca. Mężczyzna nadal jest poszukiwany, nie ustalono jego tożsamości.

Brawurowa porażka. Próba kradzieży wymknęła się spod kontroli

Kamery monitoringu zarejestrowały, jak mężczyzna w czapce i okularach przeciwsłonecznych wchodzi do salonu Key Jewelers. Następnie wyciąga cegłę z kieszeni i zaczyna uderzać nią w gablotę z biżuterią.

 

ZOBACZ: Warszawa. Kradzież z rozbojem. Ukradł kiełbasę i pobił pracowników sklepu

 

Ku zdziwieniu złodzieja wzmocnione szkło pęka, ale nie rozbija się. Mężczyzna dziesięciokrotnie uderza w nie cegłą z marnym skutkiem. W międzyczasie okulary przeciwsłoneczne zsuwają mu się z nosa - pomiędzy kolejnymi próbami poprawia je, by "zachować anonimowość".

 

Na próbę kradzieży reagują pracownice salonu - jedna z kobiet wybiega zza lady i zaczyna gonić złodzieja trzymając metalową rurkę. Mężczyzna ratuje się ucieczką wsiadając do Chevroleta Malibu bez tablic rejestracyjnych.

 

Policja szuka sprawcy

Kapitan Gene Neyhart z policji Menomonee Falls przekazał, że funkcjonariusze dopiero niedawno otrzymali nagranie od właścicieli sklepu. Mają nadzieję, że jego publikacja pomoże zidentyfikować sprawcę.

 

ZOBACZ: USA. Udostępnił nagranie z kradzieży w mediach społecznościowych. Złodziejka zagroziła mu pozwem

 

- Film stał się popularny, jeśli nie wiralowy. Myślę, że przestępstwo w środku dnia zawsze zainteresuje opinię publiczną - skomentował policjant.

bas/grzz / Polsatnews.pl / fox6now / New York Post
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie