Warszawa. Kradzież z rozbojem. Ukradł kiełbasę i pobił pracowników sklepu

Polska
Warszawa. Kradzież z rozbojem. Ukradł kiełbasę i pobił pracowników sklepu
KRP IV - Bemowo, Wola
Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą - powiedziała rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska. Mężczyzna najpierw ukradł ze sklepu kiełbasę, a gdy próbowali go zatrzymać pracownicy sklepu, rzucił się na nich z pięściami.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja, kilka dni temu napastnik został namierzony przez policję.

 

Młody mężczyzna wszedł do sklepu na warszawskiej Woli, wziął z półki kiełbasę i wyszedł bez płacenia. Zauważyli to pracownicy, którzy próbowali zatrzymać 19-latka. - Doszło do szamotaniny, mężczyzna zaatakował pracowników, zadawał im ciosy pięścią i kopał po twarzy - relacjonuje komisarz Marta Sulowska.

Zarzut kradzieży rozbójniczej i spowodowania obrażeń ciała

Chwilę później mężczyzna uciekł. - Policjanci przeprowadzili oględziny. Został również zabezpieczony monitoring. Śledczy rozpoczęli ustalenia tożsamości napastnika. Kilkanaście dni później mężczyzna pojawił się w pobliżu sklepu, gdzie doszło do napaści. Powiadomieni o tym policjanci zatrzymali go - podała policjantka.

 

ZOBACZ: Sopot. Policja zatrzymała w restauracji pijanych rodziców. Opiekowali się dwójką dzieci

 

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie. - Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej oraz spowodowania obrażeń ciała trwających powyżej dni 7. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

 

Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec podejrzanego.

jsd/policja.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie