Grodno. Czworo nastolatków ukradło samochód za 160 tys. zł

Polska
Grodno. Czworo nastolatków ukradło samochód za 160 tys. zł
(Zdj. ilustracyjne), pixabay.com
Za kierownicą pojazdu siedział 13-letni chłopak, który na rękach miał założone skarpetki

Czterech chłopców w wieku od 13 do 16 lat zostało zatrzymanych przez policję w Kutnie w związku z kradzieżą samochodu marki Cupra Formentor o wartości 160 tys. zł. Chłopcy trafili do Policyjnej Izby Dziecka.

Jak podała podkom. Edyta Machnik z kutnowskiej policji, w poniedziałek około godz 22.45 do dyżurnego komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jego żona przez okno widziała, jak młodzi ludzie kradną jego samochód marki Cupra Formentor o wartości około 160 tysięcy złotych.

 

- Mężczyzna dodał, że wcześniej tego dnia zgubił kluczyk od auta. Pojazd posiada system GPS, więc pokrzywdzony od razu rozpoczął namierzanie swojego samochodu, powiadamiając policjantów o jego aktualnej lokalizacji. Dyżurny natychmiast wysłał patrole we wskazany rejon - wyjaśniła Machnik.

Grodno. 13-latek za kierownicą skradzionego samochodu

W miejscowości Grodno funkcjonariusze zauważyli skradziony pojazd i zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą pojazdu siedział 13-letni chłopak, który na rękach miał założone skarpetki.

 

ZOBACZ: 15-latek zabrał ojcu samochód. Wjechał do lasu i zawisł na pniu drzewa


Pasażerami pojazdu byli również nieletni w wieku od 13 do 16 lat. Podczas przeszukania w kieszeni jednego z chłopców odnaleziono kluczyk od samochodu.

Pojazd powrócił do właściciela, a nastoletni złodzieje zostali osadzeni w Policyjnej Izbie Dziecka. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

anw/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie