Lubelskie: Szedł na dyskotekę, wpadł do bagna

Polska
Lubelskie: Szedł na dyskotekę, wpadł do bagna
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News
54-letni wędkarz przyjechał na pole biwakowe przy Jeziorze Glinki. Kiedy obudził się w nocy, usłyszał odgłosy z dyskoteki

54-letni mężczyzna ugrzązł na podmokłym terenie, idąc na dyskotekę w okolicach Włodawy (woj. lubelskie). Kiedy zaczął pogrążać się w bagnie, zadzwonił po pomoc na policję. Kierowane przez niego światło latarki doprowadziło funkcjonariuszy do miejsca, w którym się znajdował. Przy wyciąganiu go asystowali też strażacy.

W sobotę w nocy po godzinie 1 dyżurny włodawskiej komendy odebrał telefon od 54-letniego mężczyzny. Poinformował on, że znajduje się na podmokłym, bagnistym terenie i nie może dalej iść, a jego telefon zaraz się rozładuje. Dodał, że przebywa w rejonie ujścia do Jeziora Glinki, lokalnej rzeki.

 

ZOBACZ: Rowerzysta po alkoholu chciał skrócić drogę przez bagno. Utknął w błocie po pachy

 

Mundurowi z patroli, które ruszyły do poszukiwań, w pewnym momencie zauważyli znaki świetlne wysyłane latarką z telefonu. To doprowadziło ich do zaginionego.

 

Z uwagi na ukształtowanie terenu w działaniach pomagali strażacy z Włodawy, którzy wyciągnęli przemoczonego mężczyznę z bagna.

Wędkarz usłyszał odgłosy z dyskoteki 

Mieszkaniec województwa mazowieckiego powiedział, że jest wędkarzem i przyjechał na pole biwakowe przy Jeziorze Glinki. Kiedy obudził się w nocy, usłyszał odgłosy z dyskoteki. Myśląc, że lokal znajduje się w niewielkiej odległości, poszedł w jego kierunku, nie mówiąc o tym nikomu.

 

ZOBACZ: Włodawa. Troje imigrantów utknęło na bagnach. Trafili do szpitala

 

W tym przypadku akcja zakończyła się powodzeniem. - 54-latek nie potrzebował pomocy medycznej - przekazała starszy aspirant Kinga Zamojska-Prystupa.

 

Policja apeluje, by zawsze informować osoby, z którymi przyjeżdża się na wypoczynek, gdzie się udajemy i zabierać ze sobą naładowany telefon komórkowy. - Takie działanie może nam pomóc w powrocie do bliskich  - mówiła.

grz / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie