Chorwacja. Policjant z Polski uratował 20-letnią turystkę przed gwałtem

Świat
Chorwacja. Policjant z Polski uratował 20-letnią turystkę przed gwałtem
Flickr/dronepicr

Policjant z Krakowa pełniący służbę w Chorwacji w trakcie porannego treningu uratował 20-letnią turystkę z Norwegii. Kobitę próbował zgwałcić 22-letni Chorwat.

Do zdarzenia doszło w rejonie chorwackiego miasta Zadar. Pełniący służbę nad Morzem Adriatyckim sierż. szt. Piotr Filar z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w czasie wolnym od służby udał się na poranny trening biegowy.

 

ZOBACZ: "Interwencja". Córka oskarżyła matkę o gwałt. Kobieta trafiła do więzienia

 

Funkcjonariusz usłyszał wołanie o pomoc dobiegające z plaży i postanowił sprawdzić, co się dzieje. Okazało się, że pomocy wzywała 20-letnia turystka Norwegii, którą usiłował zgwałcić 22-letni Chorwat. Na widok Polaka napastnik uciekł.

 

Policjant udzielił pomocy kobiecie i poinformował o zdarzeniu miejscowe służby. Chwile później napastnik został zatrzymany.

Polscy policjanci w Chorwacji i Bułgarii

Od 1 lipca polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego. W ramach swoich obowiązków asystują funkcjonariuszom policji chorwackiej i bułgarskiej w wykonywaniu zadań - głównie o charakterze patrolowo-interwencyjnym. Prowadzą też kontrole dokumenty kierowców i ich pojazdów oraz kontrole trzeźwości. 

 

ZOBACZ: Indie. 16-latka zgwałcona przez 18 mężczyzn. Zatrzymano jej matkę

 

W tym roku w Chorwacji i Bułgarii służbę pełni w sumie czternastu funkcjonariuszy, w tym dwie policjantki. Reprezentują oni garnizony: stołeczny, śląski, małopolski, warmińsko-mazurski, wielkopolski, lubuski, mazowiecki oraz podkarpacki. 

dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie