Wojna w Ukrainie. W Mariupolu zauważono dużą kolumnę rosyjskiego wojska jadącą w stronę Zaporoża

Świat
Wojna w Ukrainie. W Mariupolu zauważono dużą kolumnę rosyjskiego wojska jadącą w stronę Zaporoża
PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

W Mariupolu zaobserwowano dużą kolumnę rosyjskiego wojska, złożoną nawet ze 100 pojazdów - poinformował doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko. Jego komunikat przytacza agencja Ukrinform. Kolumna kieruje się w stronę obwodu zaporoskiego.

"Wczoraj duża kolumna pojazdów wojskowych, nawet 100 sztuk, przejechała przez miasto w kierunku obwodu zaporoskiego. Na ciągnikach w kolumnie widziano pojazdy typu BMD-4, które część ludzi wzięła za czołgi, a także wiele opancerzonych transporterów piechoty" - napisał Andriuszczenko na Telegramie.

 

ZOBACZ: Rosja zwiększa aktywność wywiadowczą w Europie Wschodniej. Chodzi o dostawy broni

 

Według niego duża liczba rosyjskich żołnierzy została przywieziona ciężarówkami i zakwaterowana w rejonach miast Nikolske i Manhusz w obwodzie donieckim, w pobliżu granicy z obwodem zaporoskim, głównie na terenie szkół.

 

 

"Lokalna ludność mówi, że okupanci są w większości bardzo młodzi. W rozmowach część z nich powiedziała, że odbywają służbę wojskową z poboru" - napisał Andriuszczenko.

 

ZOBACZ: Polska przekazała Ukrainie czołgi Twardy? W sieci pojawiło się nagranie

 

Mariupol jest okupowany przez wojska rosyjskie, które według analityków z amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną (ISW) zakończyły przerwę operacyjną i próbują wznowić ofensywę w Donbasie. Andriuszczenko jest doradcą mera Mariupola Wadyma Bojczenki, który jest lojalny wobec władz w Kijowie.

msm / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie